16-04-200300:00

Міністр юстиції України та Генеральний прокурор Латвії обговорили питання співробітництва та взаємної допомоги у кримінальних справах

Міністр юстиції України Олександр Лавринович та Генеральний прокурор Латвійської Республіки Яніс Майзітіс обговорили питання двохсторонньої співпраці, зокрема в сфері взаємної допомоги у кримінальних справах. У зустрічі, яка відбулася 16 квітня 2003 року в Міністерстві юстиції України, взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Андріс Вілцанс, Головний прокурор Департаменту аналізу дії та керівництва Рудіте Аболіня та Прокурор Відділу міжнародного співробітництва Айвар Закіс.

У ході зустрічі було обговорено питання двостороннього співробітництва в рамках Європейських конвенцій з питань кримінального судочинства. Міністр юстиції України повідомив Генпрокурора Латвії про використовування банківської системи Латвії в операціях "які викликають сумніви в законності".

Генпрокурор Латвії також поцікавився думкою українського Міністра щодо статусу Генеральної прокуратури в системі органів влади. Олександр Лавринович висловив переконання в доцільності незалежного статусу органів прокуратури лише під час "транзитного періоду становлення суспільства". "Для стабільних суспільств природно, коли Генеральна прокуратура є частиною виконавчої влади", заявив Олександр Лавринович.

У ході зустрічі були також обговорені питання законодавчого забезпечення роботи правоохоронних органів, системи оплати праці працівників сфери юстиції та структури правової системи України.

Довідка. Делегація прокуратури Латвійської Республіки на чолі з Генеральним прокурором Янісом Майзітісом перебуває в Україні з офіційним візитом з 15 по 17 квітня. 15 квітня відбулася зустріч Генеральних прокурорів України та Латвії. У ході візиту плануються також зустрічі з головою Верховного Суду України Василем Маляренко та Міністром внутрішніх справ Юрієм Смирновим.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua