24-11-200600:00

Міністр юстиції відкликав подання про зміну в Україні кількості місцевих судів

Мережа та кількісний склад суддів місцевих судів найближчим часом змінюватися не будуть.

Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович під час спільного засідання Президії Верховного Суду України та Президії Ради суддів України, яке відбулося сьогодні, 24 листопада, у Києві.

Олександр Лавринович повідомив, що він відкликав подання Президенту України, внесене попереднім міністром юстиції, про ліквідацію 64 місцевих судів та утворення нових 138 судів. За словами Олександра Лавриновича, це подання не було обгрунтованим й зроблене без попереднього погодження з суддями.

При обговоренні цього питання під час спільного засідання судді відзначили незаконний характер відкликаного подання, зробленого, за їх словами, без дотримання вимог Закону „Про судоустрій України".

*** Відповідно до Закону „Про судоустрій України" суди загальної юрисдикції утворюються і ліквідуються Президентом України за поданням Міністра юстиції України, погодженим з Головою Верховного Суду України або головою відповідного вищого спеціалізованого суду. Підставами для утворення чи ліквідації суду є зміна адміністративно-територіального устрою, передислокація військ або реорганізація Збройних Сил України, зміна системи судів тощо.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua