20-08-200400:00

Міністр юстиції встановлює в регіонах особистий контроль за поверненням боргів із заробітної плати

Особистий контроль за налагодженням в кожному регіоні України жорсткої системи контролю за поверненням боргів по заробітній платі встановить Міністр юстиції України Олександр Лавринович. З 19 до 21 серпня міністр знаходиться у робочій поїздці по Миколаївській та Одеській областях з метою посилення роботи з повернення цієї категорії боргів та встановлення системи жорсткого контролю.

За словами Міністра, на Миколаївську та Одеську області приходиться десята частина від усіх боргів по зарплатах в країні – відповідно понад 27 та 19 мільйонів гривень. Загальні борги по зарплатах та інших виплатах, пов'язаних з трудовими правовідносинами в Україні складають понад півмільярда гривень.

Олександр Лавринович зазначив, що близько 70% судових рішень про виплаті цієї категорії боргів не можуть бути вчасно виконані через обставини, що обумовлені законами України або їх окремими нормами.

Проте, залишається незадовільною кількість кримінальних справ, порушених за поданнями державної виконавчої служби Мін'юсту України на керівників підприємств, які зумисно створюють заборгованості із заробітних плат. Олександр Лавринович повідомив, що з початку 2004 року в Одеській області було задоволено лише 2 подання із направлених органами юстиції до прокуратури та до органів внутрішніх справ. В Миколаївській області кримінальні справи проти керівників підприємств порушені лише по 3-х поданнях, 2 подання державних виконавців знаходяться на розгляді.

19-20 серпня Міністр юстиції відвідав районні відділи державної виконавчої служби Миколаївщини. Завтра Міністр юстиції прибуде на Одещину.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua