15-05-200300:00

Міністрство юстиції визначило до перевірки наступні 14 партій

Міністерство юстиції України визначило до перевірки наступні 14 партій. Під час прес-конференції, яка відбулася у Мін\'юсті 15 травня 2003 року, Міністр юстиції Олександр Лавринович повідомив, що з 19 по 23 травня будуть перевірені Українська християнсько-демократична партія; Українська політична партія "Християнський рух"; Українська консервативна республіканська партія; Партія економічного відродження; Партія радикального прориву; Всеукраїнське об\'єднання християн; Жіноча народна партія (об\'єднана); Всеукраїнська Чорнобильська партія "За добробут та соціальний захист народу"; Партія освітян України; Політична партія "Всеукраїнське об\'єднання "Центр"; Українська партія; Всеукраїнська партія міжнаціонального порозуміння "Новий світ"; Партія розбудови, правозахисту недержавних організацій України "Партія правозахисту"; Політична партія "Український Союз Праці "Орій".

Партії перевірятимуться на відповідність статутів вимогам Закону "Про політичні партії в Україні", на виконання вимог Закону щодо інформування реєструючого органу по позиціях, передбачених законом та на наявність структурних осередків в областях України.

Олександр Лавринович уточнив, що список партій, визначених до перевірки, складається по "проблемності". Він повідомив, що "реально існуючі партії, які є складовою політичної системи держави", переважно виконали всі вимоги Закону, і будуть перевірятися в останню чергу.

На 15 травня 2003 року Міністерством юстиції перевірено 24 партії. По всіх перевірених партіях зроблене подання до Верховного Суду України про анулювання їх свідоцтв про реєстрацію.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua