24-11-200600:00

Міносвіти рекомендовано провести експертизу шкільних програм та підручників для внесення додаткових правових акцентів у навчальний процес

Міністерству освіти і науки України рекомендовано провести експертизу програм та підручників у загальноосвітніх навчальних закладах, з тим, щоби виявити у їх змісті правові питання, які потребують додаткових акцентів у викладанні.

На цьому було наголошено за підсумками засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення, яке відбулося 24 листопада у Києві.

Як було наголошено у ході засідання, правова освіта учнів у загальноосвітніх навчальних закладах має забезпечувати певний практичний рівень цієї освіти. Учні повинні не просто знайомитися із текстами законів та запам’ятовувати їх зміст, але й через призму життєвих ситуацій пізнавати основи права, вчитись бачити за рядками законів проблеми, з якими вони зустрічаються повсякденно.

Міністерству освіти і науки України рекомендовано створити робочу групу за участю представників Міністерства юстиції України, які забезпечуватимуть проведення експертизи шкільних програм та підручників.

***

Всеукраїнську міжвідомчу координаційно-методичну раду з правової освіти населення створено у 1995 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів „Про Програму правової освіти населення України". Рада є постійно діючим дорадчим органом при Мін’юсті і складається з керівників відповідних міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, а також представників громадських організацій та наукових установ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua