11-09-200300:00

Мін'юст буде наполягати на врахуванні концептуальних пропозицій Уряду до Кримінально-процесуального кодексу

Після ухвалення Верховною Радою рішення про перенесення розгляду КПК у другому читанні залишається п'ять концетуальних позицій, на врахуванні яких наполягає Міністерство юстиції, повідомив прес-службі Олександр Лавринович.

Такими позиціями є:

1. Реалізація права на захист підозрюваного, яку намагаються обмежити навіть у порівнянні із чинними нормами, що є неприпустимим з огляду на ч.3 ст.22 Конституції України.

2. Забезпечення нормативного обов'язку у фіксуванні судового процесу. Тут є навіть певна парадоксальність у тому, що ще не так давно виникали проблеми із забезпеченням судів технічними засобами фіксації, а тепер, коли Мін'юстом проблема повністю вирішена, виникло небажання обов'язково фіксувати процес.

3. Забезпечення права громадян на апеляційне оскарження. Запропонована редакція зберігає існуючий нині порядок подання апеляційних скарг через суди першої інстанції. При цьому на розгляд суддів цих судів залишено питання про повернення апеляційної скарги для усунення недоліків і, як наслідок, залишення апеляції без руху і розгляду. Такий порядок призводить до суттєвого порушення прав учасників процесу. В зв'язку із цим, Мін'юст наполягає на праві громадян звертатись із апеляційними скаргами безпосередньо до судів апеляційної інстанції.

4. Визначення касаційних інстанцій, принципів касаційного оскарження і касаційного процесу. А також визначення в цьому кодексі принципів можливості повторної касації.

5. Виправлення інституційного забезпечення у міжнародному співробітництві по кримінальним справам щодо органів, які мають забезпечувати передачу чи видачу особи. Зокрема, визначення компетенції органів внутрішніх справ та Державного департаменту з питань виконання покарань

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua