16-08-201615:22

Мін’юст ініціює антирейдерські зміни до законодавства

Міністерство юстиції передало функції реєстрації органам місцевого самоврядування, нотаріусам та акредитованим суб`єктам. Як наслідок знищили монополію, передумови для хабарництва та покращили якість надання адміністративних послуг.

«Наразі завдяки цій реформі місцеві бюджети наповнилися сумою в понад 70 мільйонів гривень, кількість реєстраторів збільшилася з 2 тисяч до 10 тисяч. Новостворений інститут Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації активно протидіє незаконним захопленням приватної власності та доводить свою ефективність», - зауважив Павло Мороз

Але для того щоб звести проблему рейдерства до мінімально можливого показника, необхідно впровадити ряд змін до законодавства.

На засіданні робочої групи дискусію викликало питання щодо звуження принципу екстериторіальності та позбавлення нотаріусів свідоцтва за неправомірні реєстраційні дії. В цілому експертне середовище переважно підтримало ініціативи Міністерства юстиції, а саме:

  • Нотаріально посвідчувати документи щодо переходу корпоративних прав
  • Надати право вибору громадянам отримати свідоцтво про право власності на об’єкт нерухомості  на бланку (дані про видачу такого свідоцтва мають бути внесені до Реєстру)
  • Посилити кримінальну відповідальність за рейдерство (заявника та реєстратора)
  • Ускладнити  процедуру відкриття нового розділу у Реєстрі нерухомості

«Мін`юст розуміє потреби суспільства та оперативно на них реагує. Ми вивчили суспільну думку та базуючись на побажаннях наших громадян підготували ключові зміни до законодавства», - підсумував Павло Мороз.