17-12-200400:00

Мін‘юст ініціюватиме законодавчі зміни щодо порядку стягнення штрафів з водіїв

Наступного року Міністерство юстиції України ініціюватиме зміни до Адміністративно-процесуального кодексу в частині процедури стягнення інспекторами державної автоінспекції штрафів з водіїв. Про це заявила директор Державної виконавчої служби Вікторія Тісногуз у ході наради за підсумками роботи ДВС у поточному році, яка відбулася у Мін‘юсті під головуванням Міністра юстиції України Олександра Лавриновича.

Існуючий механізм стягнення штрафів, наголосила Вікторія Тісногуз, є не лише неефективним, але й громіздким, коли для стягнення мінімальних сум задіюються суди та Державна виконавча служба.

Вона повідомила, що чинний порядок стягнення штрафів не стимулює водіїв до добровільної сплати, велику частину таких стягнень доводиться здійснювати державним виконавцям у примусовому порядку. При цьому сума штрафів здебільшого не перевищує 10 гривень. Навіть з урахуванням 10 відсотків виконавчого збору, що сплачується штрафниками у випадку примусового стягнення штрафів, затрати держвиконавця не окупаються. Крім того, зазначила керівник виконавчої служби, більше половини постанов, що виносяться судами у таких випадках, містять помилкові дані щодо імені та місця проживання боржника.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua