14-09-201815:36

Мін’юст підписав меморандум про співпрацю з міжнародними партнерами у питаннях розвитку електронних послуг

Заступник Міністра юстиції Олена Сукманова підписала Меморандум про співробітництво між Мін’юстом, державним підприємством «Національні інформаційні системи», Державним агентством з питань  електронного урядування України, Фондом «Євразія» (проект міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS)») та Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа».

Метою підписання цього Меморандуму є забезпечення розвитку електронних послуг в Україні, зокрема модернізацію існуючих та проектування оновлених адміністративних процесів, які здійснюються Мінֹ’юстом, його територіальними органами, державними реєстраторами, задля підвищення прозорості та зменшення можливих корупційних ризиків шляхом трансформації таких послуг в електронну форму.

 «Сьогодні ми зробили ще один крок до підвищення якості послуг, які надають державні органи. Меморандум, який ми сьогодні підписали спрямований на роботу по налагодженню взаємодії між усіма державними реєстрами – не тільки тими, що належать Міністерству юстиції», - сказала Олена Сукманова.

 За її словами, державні органи крок за кроком ми наближаються до того, що у майбутньому 90% усіх послуг, які надає держава, будуть електронними. «Ми повинні відходити існуючих паперових адміністративних процедур на електронний формат, який буде сприяти спрощенню процесу отримання послуг, підвищенню прозорості їх надання. І що найголовніше — потрібно пам’ятати про головну філософію електронних послуг, а саме — про мінімізацію спілкування чиновника з громадянами та бізнесом і як наслідок — унеможливлення будь-якої корупційної складової», - зазначила заступник Міністра юстиції.

Вона подякувала міжнародним партнерам, Фонду «Євразія», проекту міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS), Міжнародній благодійній організації «Фонд Східна Європа», за підтримку та допомогу у розвитку електронних послуг.

Олександр Риженко, Голова  Державного Агентства з питань електронного урядування: «Державне агентство з питань електронного урядування та Міністерство юстиції мають давню та плідну співпрацю  в сфері електронних послуг, відкритих даних, електронної ідентифікації.

Вже більше року Мінюст надає в електронному вигляді одну з ключових для бізнесу послуг – держаної реєстрації фізичних осіб-підприємців та створення юридичних осіб онлайн. Також створені корисні для суспільства сервіси на базі відкритих даних з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, який один з перших був оприлюднений  на національному порталі відкритих даних (data.gov.ua). В напрямку електронної ідентифікації минулого року були імплементовані європейські стандарти електронного цифрового підпису, який надається центром сертифікації Мінюсту. Окрім того, зараз тестуються послуги мобільної ідентифікації (Mobile ID).

В рамках Меморандуму, який ми підписали сьогодні,  Агентство разом з партнерами буде й надалі працювати над створенням нових електронних послуг та взаємодій, а також впровадженням в державних органах новітніх технологій, зокрема блокчейн».

У свою чергу, директор проекту міжнародної технічної допомоги «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах (TAPAS) Петро Матіяшек наголосив, що Україна сьогодні активно підтримує й просуває реформи. «Зараз в Україні набагато більше ініціатив, ніж ми можемо фінансувати через наш проект. Це кардинально інша ситуація в порівнянні з тим, що було декілька років тому, коли донорам доводилося переконувати партнерів у доцільності проведення реформ», - сказав П.Матіяшек. 

 

Фото за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/pidpisannya-memorandumu-v-ramkah-realizatsii-proektu-mijnarodnoi-tehnichnoi-dopomogi-prozorist-ta-pidzvitnist-u-derjavnomu-upravlinni-ta-poslugah-tapas-kiiv-14-veresnya-2018-roku

Відео за посиланням: https://minjust.gov.ua/watch/pidpisannya-memorandumu-pro-spivpratsyu-z-mijnarodnimi-partnerami-u-pitannyah-rozvitku-elektronnih-poslug