На масштабній конференції «Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного» заступниця Міністерки юстиції Людмила Сугак представила дві Дорожні карти, розроблені у співпраці з 40 органами влади, 25 громадськими організаціями та міжнародними партнерами.
Дорожні карти ЄС - це плани трансформацій з якими Україна буде рухатись до повноправного членства в ЄС. Карти стають справжнім орієнтиром і визначають чіткий шлях України до членства в Європейському Союзі через конкретні реформи та кроки.
Міністерство юстиції України координує роботу над трьома важливими розділами переговорного процесу з ЄС у кластері «Основи»: «Судова влада та основоположні права2, «Юстиція, свобода та безпека», а також «Функціонування демократичних інституцій».
Заступниця Міністерки юстиції представила стратегічні пріоритети дорожніх карт «Верховенства права» та «Функціонування демократичних інституцій». Документи розроблені за результатами місяців інтенсивної роботи переговорних груп, широких консультацій з громадськістю та експертних обговорень з Європейською Комісією.
«Затвердження дорожніх карт у сферах верховенства права та реформи державного управління є умовою для відкриття перемовин по Кластеру 1 «Основи процесу вступу до ЄС» (Fundamentals)» - зазначила Людмила Сугак.
Дорожня карта з функціонування демократичних інституцій - є додатковим важливим елементом для отримання політичної підтримки членства України в ЄС від усіх держав Союзу.
Наразі проєкти Дорожніх карт проходять експертні обговорення, після яких буде підготовлено остаточні варіанти документів. Їх імплементація розпочнеться після затвердження Радою ЄС. Карти містять майже півтисячі стратегічних і важливих кроків, які Україна має виконати. Реалізація цих кроків не лише наближає Україну до ЄС, але й модернізує країну. Важливо, що дорожні карти синхронізовано з міжнародними зобов'язаннями України та іншими стратегічними документами.
«Ми усвідомлюємо, що наш успіх на шляху до членства в ЄС залежить від ефективної та своєчасної імплементації дорожніх карт. Реалізація цієї низки заходів до 2027 року є нашою амбітною метою, яку ми неодмінно виконаємо» – наголосила заступниця Міністерки.
Нагадаємо, Віце-прем'єр-міністерка з питань європейської інтеграції - Міністерка юстиції України Ольга Стефанішина заявила про плани України розпочати переговори за першим кластером у квітні 2025 року, під час головування Польщі в Раді ЄС.
Захід організовано Офісом Віце-прем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Міністерством юстиції України у партнерстві з проєктом «Сприяння наближенню України до ЄС у сфері верховенства права» (3*E4U), що реалізується за дорученням Федерального міністерства закордонних справ Німеччини компанією Deutsche Gesellschaft für International Zusammenarbeit (GIZ) GmbH, а також Проєктом ЄС «Право-Justice», що імплементується Expertise France.