31-10-201809:15

Мін'юст презентував оновлений антирейтинг найбільших підприємств-боржників з виплати заробітної плати

2 квітня 2018 року Міністерством юстиції було розпочато кампанію з примусового стягнення заборгованості з виплати заробітної плати, в рамках якої було створено антирейтинг найбільших по Україні підприємств-боржників по заробітній платі та інших виплатах, пов’язаних з трудовими правовідносинами. З того часу Міністерством юстиції вживається цілий комплекс заходів для ліквідації заборгованості по заробітній платі, в результаті чого відбулися зміни в антирейтингу підприємств-боржників.

«Ми спостерігаємо позитивну динаміку стягнення заборгованості з підприємств, зокрема, з початку року органами державної виконавчої служби стягнуто з недобросовісних роботодавців понад 381 млн грн заборгованості по заробітній платі. При цьому заборгованість повністю погашена відносно 27,7 тисяч працівників», - зазначила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко.

За словами заступника Міністра, це стало можливим завдяки цілій низці заходів, які Міністерство юстиції запровадило у квітні: це і робота регіональних штабів та мобільних груп з ліквідації заборгованості по заробітній платі, і оприлюднення антирейтингів боржників на національному і регіональному рівнях, і повна інвентаризація виконавчих проваджень цієї категорії, і активність виконавців у відпрацюванні виконавчих проваджень щодо підприємств, які перебувають у процедурі банкрутства.

 «Звісно, за півроку якісь підприємства повністю чи частково погасили свої борги і вибули з антирейтингу, інші, натомість, піднялися у ньому у зв’язку з пред’явленням в органи державної виконавчої служби на виконання нових виконавчих документів від стягувачів, що свідчить про підвищення довіри громадян до органів ДВС. З'явились в антирейтингу і нові боржники.  Хочу підкреслити, що Міністерство юстиції  робить усе можливе для того, щоб знайти і реалізувати майно кожного підприємства-боржника і ліквідувати заборгованість по заробітній платі перед його працівниками», - наголосила Світлана Глущенко.