26-09-200300:00

Мін'юст пропонує зміни до Сімейного кодексу

Кабінет Міністрів України передав до парламентського Комітету з питань правової політики розроблений Мін'юстом проект Закону України "Про внесення змін до Сімейного кодексу України". Надісланий на розгляд парламенту документ містить низку положень, які пропонується вилучити із Сімейного кодексу, оскільки вони вже врегульовані у Цивільному кодексі або мають протиріччя з основними принципами цивільного права.

Про це прес-службі Мін'юсту повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович. За словами Міністра, законопроект розроблявся з метою узгодження між собою окремих положень Сімейного кодексу України, усунення суперечностей між нормами Сімейного та Цивільного кодексів, іншими законами, які мають регулювати майнові, особисті та інші права громадян у сфері шлюбних відносин.

Зокрема, за словами міністра, пропонується скасувати норму, що стосується режиму окремого проживання громадян. "Якщо її залишити, виникне чимало проблем щодо реалізації як майнових, так і особистих прав. Наприклад, якщо йтиметься про усиновлення дитини, про дитину, народжену після десяти місяців окремого проживання подружжя, або про права на майно, набуте в режимі окремого проживання." - повідомив Міністр.

Пропонується викласти в новій редакції статті 39 "Шлюб, який є недійсним" та 40 "Шлюб, який визнається недійсним за рішенням суду". Оскільки на думку фахівців Мін'юсту питання недійсності шлюбу повинні розглядатися виключно в судовому порядку.

Пропонується вилучити норму щодо встановлення заборони звернення стягнення на майно, одержане на підставі договору про припинення права на утримання дитини, іншого з подружжя або батьків у зв'язку з передачею права власності на нерухоме майно. "Виникає кілька конфліктів з можливостями цивільного провадження щодо цього майна, його оподаткування, а отже з'являється підґрунтя для всіляких зловживань" - наголосив Олександр Лавринович.

Законопроектом передбачено запровадити обов'язкове внесення актів цивільного стану громадян до Єдиного Державного реєстру. Міністр юстиції повідомив, що "Мін'юст вже давно готовий до впровадження цієї новації: розроблено необхідні інструкції, нові бланки, печатки та інша атрибутика. Проведено навчання працівників системи реєстрації актів цивільного стану громадян."

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua