28-07-202014:07

Мін’юст розпочинає процес вдосконалення моніторингу та оцінки реалізації Національної стратегії у сфері прав людини

Відбулася робоча зустріч з міжнародними партнерами щодо співробітництва з питань механізмів моніторингу та оцінки реалізації Національної стратегії у сфері прав людини.

До робочої зустрічі долучилися представники Моніторингової місії ООН з прав людини, Програми розвитку ООН, Координатора проектів ОБСЄ в Україні, Консультативної місії ЄС в Україні, USAID в Україні, Посольства Великої Британії, Української Гельсінської спілки з прав людини.

Заступниця Міністра з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць зазначила, що для ефективного виконання Національної стратегії у сфері прав людини та Плану дій з її реалізації потрібен комплексний механізм моніторингу та оцінки, який би відображав об’єктивний стан справ у сфері забезпечення та захисту прав людини.

«Важливо, аби усі сторони цього процесу – органи державної влади, громадськість, партнери – мали єдині підходи для здійснення такої оцінки.

Це дозволить рухатися у єдиному напрямку та бути більш ефективними у досягненні цілей забезпечення прав людини в Україні» - зауважила Валерія Коломієць.

Зокрема, з метою оцінки прогресу реалізації Національної стратегії у сфері прав людини, Міністерство юстиції ініціює процес розробки:

  • єдиної узгодженої методології моніторингу та оцінки Національної стратегії та Плану дій з її реалізації
  • системи індикаторів виконання Національної стратегії
  • IT рішення для збору, аналізу та візуалізації даних.

Під час роботи над вищезгаданими рішеннями буде взято до уваги напрацювання Організації Об’єднаних Націй, Європейського Союзу, кращі практики зарубіжних держав, а також досвід правозахисних організацій в Україні.