20-05-200300:00

Мін'юст та Генеральний директорат з прав людини Ради Європи навчатиме рівненських суддів свободі вираження поглядів

Регіональний семінар "Свобода вираження поглядів", до участі в якому запрошені судді Рівненської області, відбудеться сьогодні, 20 травня 2003 у місті Рівне. Семінар організовано Національним бюро у справах дотримання Конвенції про захист прав та основних свобод людини Міністерства юстиції України та Генеральним директоратомз прав людини Ради Європи.

Як повідомила прес-службі Мін?юсту Уповноважений у справах дотримання Конвенції про захист прав та основних свобод людини, директор Нацбюро Валерія Лутковська, у ході семінару експерти Ради Європи обговорять з рівненськими суддями основні проблеми українського законодавства та практики в справах стосовно засобів масової інформації. Зокрема, будуть розглянуті питання застосування принципів статті 10 Конвенції про захист прав та основних свобод людини до судового провадження стосовно наклепу, образи, критики публічних осіб, приватності, розпалювання ворожнечі. Експерти Ради Європи також ознакомлять рівненських суддів з оглядом рішень Європейського суду з прав людини стосовно доносу, державної таємниці, захисту журналістських джерел та доступу до інформації.

За словами Валерії Лутковської, наступний семінар по застосуванню статті 10 Конвенції про захист прав та основних свобод людини відбудеться в Чернігові.

Довідка. Стаття 10 Конвенції про захист прав та основних свобод людини декларує свободу вираження поглядів та свободу інформації. Протягом 2002-2003 років Національним бюро у правах дотримання Конвенції про захист прав та основних свобод людини Міністерства юстиції України та Генеральним директоратомз прав людини Ради Європи було проведено 10 семінарів по застосуванню статті 10. Семінари відбулися у Львові, Івано-Франківську, Запоріжжі, Полтаві, Севастополі та Києві.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua