04-11-201612:00

Мін’юст та Міністерство охорони здоров’я підписали меморандум про об’єднання зусиль у боротьбі з поширенням віл та туберкульозу у пенітенціарних установах

«Підписання цього документу – важливий показник того, що суспільство та держава повертаються обличчям до цієї проблеми. Установи державної кримінально-виконавчої служби основною своєю метою ставлять ресоціалізацію ув’язнених. Окрім всього іншого, це стосується і того, що громадяни мають повернутися до суспільства здоровими людьми, щоб не стати фактором ризику для інших», - зазначив заступник Міністра юстиції Денис Чернишов.

На його переконання, успішне виконання цього завдання залежить від спільної роботи.

«Я впевнений, що ми разом зможемо крок за кроком реалізувати заплановане: поставимо діагноз, випишемо пігулки і будемо лікувати цю проблему», - наголосив заступник Міністра юстиції.

За словами генерального директора Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» Наталії Нізової, реформа пенітенціарної служби та її підпорядкування Міністерству юстиції означає посилення ролі державного сектору в низці гуманітарних програм, серед яких однією з пріоритетних є протидія соціально небезпечним інфекціям СНІДу та туберкульозу.

«Ми зуміли зберегти довіру і авторитет серед наших міжнародних донорів, зокрема «Глобального фонду протидії СНІДу, туберкульозу та малярії», який підставив плече нашій країні й сьогодні готовий продовжувати фінансувати програми протидії СНІДу та туберкульозу, в тому числі у пенітенціарному секторі», - зауважила вона.

Вона висловила переконання, що з відкритістю і готовністю до роботи учасники процесу зможуть у найкоротший час розбудувати систему медичної допомоги пацієнтам з ВІЛ-інфекцією та туберкульозом відповідно до кращих міжнародних стандартів.