07-10-200400:00

Мін‘юст та Програма розвитку ООН проводять семінар з гендерної рівності для керівників органів виконавчої влади

В Україні немає жодного законодавчого акту, який містить положення дискримінаційного змісту щодо жінок. Однак не існує і спеціальних сприятливих норм, які б враховували соціальний статус жінки. Загалом в Україні має місце порушення принципу рівності між чоловіками та жінками, зокрема у сімейних, трудових відносинах та в соціальному захисті. Про це заявила заступник Міністра юстиції України Лідія Горбунова на семінарі по гендерній політиці, що відбувається сьогодні, 7 жовтня 2004 року, у Києві. Форум проводиться Міністерством юстиції України за підтримки Програми рівних можливостей Організації Об‘єднаних Націй для керівників центральних та місцевих органів влади.

У ході семінару Лідія Горбунова повідомила, що на сьогодні в Україні за сприяння Програми ООН проведено перший незалежний аналіз національного законодавства, який засвідчив «недостатньо послідовний підхід щодо правового забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок». На думку незалежних експертів, в частині законодавчих актів України спостерігається ухил на захист прав жінок, яким звужуються права чоловіків, в інших – навпаки.

Заступник Міністра юстиції повідомила, що детальний галузевий аналіз законодавства України за сприяння Програми рівних можливостей ООН вже розпочато Міністерство юстиції України. Результатом гендерно-правового аналізу законодавства мають стати рекомендації для парламенту та уряду України щодо удосконалення чинного законодавства.

У ході семінару Міністерство юстиції України представить для обговорення проекти Указів Президента України щодо покладання додаткових функцій на посадових осіб центральних та місцевих органів виконавчої влади по забезпеченню гендерної рівності у суспільстві та розширення повноважень у цій сфері Міністерства України у справах сім‘ї, дітей та молоді.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua