19-04-201619:38

Мін'юст в межах своєї компетенції робить усе для розслідування справ проти очільників Мін’юсту часів Януковича

Зокрема, Мін’юст оперативно і належним чином надавав та надає всю інформацію, яку вимагає ГПУ в рамках розслідування відповідних кримінальних справ.

Так, починаючи з середини 2014 року, Міністерство юстиції у відповідь на численні запити ГПУ в межах розслідування кримінальних проваджень проти колишніх міністрів Олени Лукаш і Олександра Лавриновича надавало та надає відповіді на всі питання, що ставилися слідчими.

Мін’юст забезпечив доступ до всіх наявних у міністерстві документів та копії всіх запитуваних паперів. Окрім того, було проведено дві службові перевірки. За їх результатами було складено довідки, які були направлені на адресу ГПУ. Також у квітні 2016 року на запит Генпрокуратури Мін’юст надав відповіді на черговий перелік запитань.

Натомість встановлення фактів завдання шкоди державі, а також осіб, якими було завдано таку шкоду, охоплюється компетенцією ГПУ, яка наразі наділена функціями досудового розслідування.

Тому саме від ГПУ залежить ефективність розслідування справ проти очільників Мін’юсту часів Януковича.

Нагадаємо, сьогодні у ЗМІ було розповсюджено повідомлення про те, що Генпрокуратура звинувачує Міністерство юстиції нібито в перешкоджанні розслідуванню кримінальних проваджень проти колишніх міністрів юстиції Олени Лукаш і Олександра Лавриновича. При цьому, за словами начальника управління спеціальних розслідувань Генпрокуратури Сергія Горбатюка, співробітники і керівництво Міністерства юстиції «дали зрозуміти, що ніякої шкоди держава не зазнала внаслідок дій екс-міністрів».

Міністерство юстиції наголошує, що вказана інформація повністю не відповідає дійсності.