19-06-200600:00

Мін’юст виніс на громадське обговорення законопроект про реформування державних і комунальних друкованих медіа

За підтримки Міжнародного Фонду „Відродження” відбулося громадське обговорення проекту Закону України „Про реформування державних та комунальних друкованих засобів масової інформації”. Законопроект розробили фахівці Мін’юсту відповідно до Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Заступник Міністра юстиції Лідія Горбунова повідомила, що згідно з законопроектом друковані ЗМІ, які засновані органами державної влади та органами місцевого самоврядування, мають бути реформовані. Реформувати ЗМІ можна шляхом продажу трудовому колективу редакції майна друкованого засобу чи продажу засновницьких прав на нього - у разі відсутності майна редакції. Крім того, реформувати ЗМІ можна способом приватизації майна або у результаті перетворення масмедіа в офіційні друковані видання. Органи державної влади та місцевого самоврядування в офіційних виданнях будуть опубліковувати нормативно-правові акти, свої рішення та іншу інформацію про свою діяльність. У таких виданнях заборонятиметься розміщувати рекламу або будь-яку іншу інформацію, яка має бути оприлюднена за певну плату.

Рішення щодо способу реформування приймається засновником (співзасновником) засобу масової інформації з врахуванням думки трудового колективу. Засіб масової інформації має бути реформованим протягом двох років з дня набрання законом чинності. Якщо жодного із шляхів реформування не обрано, засновник приймає рішення про припинення випуску друкованого ЗМІ.

Законопроектом передбачено соціальний захист журналістів. Лідія Горбунова поінформувала, що працівникам реформованих ЗМІ, які досягли пенсійного віку і мають не менше двадцяти років стажу на посадах державних службовців та журналістів, нараховуватиметься пенсія як державному службовцю.

У громадському обговоренні законопроекту взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, громадських організацій та ЗМІ.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua