За його словами, пілотний проект із вивчення англійської мови успішно було запущено у київському управлінні юстиції. Нині вже 54 співробітника столичного ГТУЮ пройшли цей курс. Після сьогоднішньої презентації до них зможуть долучитися ще понад 13 тис. працівників органів системи юстиції.
Слід зазначити, що ця програма розроблялась громадськими організаціями на волонтерських засадах і жодних бюджетних коштів витрачено не було.
«Система є дуже зручною, адже дає можливість, фактично, в будь-яку вільну хвилину зайти на сайт і вивчати мову, отримуючи не лише базові знання, а й вивчаючи профільну юридичну лексику. А найголовніше, щотижня фахові спеціалісти проводитимуть вебінари в режимі онлайн, де всі абітурієнти зможуть отримати додаткові унікальні знання», - зазначив очільник Мін’юсту.
За його словами, даний проект вкотре засвідчує інноваційність підходів, які застосовує Мін’юст. Відомство використовує онлайн сервіси і онлайн технології не лише в тих послугах, які надає громадянам, але й у навчанні співробітників.
Він також висловив переконання, що прикладу Мін’юсту вже незабаром мають послідувати усі державні органи і бюджетні установи. За його словами, нині вже низка міністерств виявила бажання перейняти досвід і долучитися до цієї програми.
«Навчання не закінчується за університетською партою, навчання продовжується протягом всього життя. Немає чого соромитися, навіть після закінчення ВУЗу, почати вивчення тієї чи іншої мови. Це розширює світогляд, дає можливість бути більш професійним, освіченим і більш корисним спеціалістом», - заявив Павло Петренко.
Він також подякував автору новітньої технології вивчення мови, яка використана в програмі, представнику соціального проекту «Академія Навичок» Віталію Зубкову та керівнику Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марії Богуслав, завдяки яким вдалося без жодної копійки державних коштів запустити важливий соціальний проект.
За словами голови столичної ГТУЮ Станіслава Куценко, для органів, які виявлять бажання долучитися до системи, буде розроблено спеціальні модулі зі специфічною для того чи іншого відомства лексикою.
«Крім того, що в програмі буде передбачена лексика для юристів, для тих органи влади, які роблять заявки, буде формуватися їхня професійна версія з набором специфічної лексики для кожного органу. Таким чином кінцевий споживач отримуватиме максимально якісні послуги», - наголосив Станіслав Куценко.
Автор технології вивчення мови, яка використана в програмі, та представник соціального проекту «Академія Навичок» Віталій Зубков наголосив, що система вивчення мови побудована на методах аналогій, що дає можливість краще опанувати матеріал у стислі терміни.
«Навчання складатиметься з кількох компонентів. Це електронні вправи на сайті, підтримка в чаті, підтримка в базі знань, а також поширення додаткового контенту за фахом, який надається за потреби. Також будуть проходити щотижневі вебінари, на яких користувачі зможуть отримати відповіді на всі свої питання», - додав він.
При цьому він зауважив: розробники намагалися зробити усе можливе, що навіть людина, яка не має сильного бажання вивчати мову могла зацікавитися цим процесом, а система давала їй швидкий зворотній зв’язок.
За його словами, користувачі системи зможуть отримати достатні знання, якщо впродовж 6 місяців приділятимуть навчанню лише до 30 хвилин щоденно.
Керівнику Асоціації інноваційної та цифрової освіти Марія Богуслав у свою чергу зазначила, що дану ініціативу обов’язково треба поширювати і на інші органи влади, працівників бюджетною сфери, соціальні категорії населення.
«До цього в Україні не було жодних проектів, які можуть масово навчати таку велику кількість людей. Офлайн проекти не можуть покрити велику кількість учасників процесу, які проживають в регіонах, або ж зайняті на роботі, тому не можуть відвідувати заняття. Ми можемо також запроваджувати для навчання соціальних категорій. Наше завдання підвищувати грамотність населення, в тому числі й у напрямку вивчення англійської мови», - повідомила Марія Богуслав.