13-07-201516:01

Мін′юст запустив оновлений Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні правопорушення, - Наталія Севостьянова

«Реєстр, в якому наразі розміщена інформація про 9,5 тис. осіб, працював і раніше. Але представники громадськості та журналісти скаржилися на те, що технологічно реєстр недосконалий, а інформацію в ньому знайти важко. Ми вдосконалили реєстр, розширивши можливості пошуку», - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

Вона зауважила: раніше пошук можна було здійснювати лише за прізвищем, ім’ям та по-батькові особи, яка вчинила корупційний злочин. У разі, якщо користувач системи не знав прізвища або робив хоча б одну помилку при введенні даних, пошук не давав результатів.

«Нині можна отримати інформацію за такими показниками як прізвище, ім'я та по-батькові особи, що вчинила корупційний злочин, дата та номер відповідного судового рішення, сфера державної політики, дата та номер наказу про накладення дисциплінарного стягнення, вид відповідальності. Крім того, здійснити пошук можна за статтею кодексу. Окремо ми додали поле для текстового пошуку за ключовими словами. За результатом пошуку надаватиметься розширена інформація», - повідомила Наталія Севостьянова.

Вона також повідомила: кожного дня громадяни зможуть завантажити файл, який міститиме інформацію про осіб, які нещодавно потрапили до реєстру.

«Вам не треба буде шукати серед всіх 9500, завдяки файлу ви зможете побачити, хто останнім часом за рішенням суду потрапив до цього реєстру і зможете моніторити ефективність боротьби з корупційними правопорушеннями», - наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Вона звернула окрему увагу на те, що доступ до інформації буде відкритим 24 години на добу за адресою http://corrupt.test.informjust.ua/ або через посилання на сайті Мін′юсту, а користування реєстром є безкоштовним. Заступник Міністра юстиції Гія Гецадзе у свою чергу закликав громадян активно користуватися новим сервісом.

«Особливо цікавою інформація з цього реєстру буде громадським організаціям та журналістам. Вона буде зручна у користуванні для нового Антикорупційного агентства. Крім того, громадянам, які починають роботу на держслужбі, не треба буде бігати за відповідною довідкою. Роботодавець зможе знайти всю необхідну інформацію самостійно в реєстрі», - наголосив Гія Гецадзе.

Під час прес-конференції журналістам продемонстрували роботу реєстру, а також можливості пошуку за різними параметрами.