У вівторок, 7 лютого, відбулася презентація Моніторингового звіту впровадження та аналізу ефективності нормативно-правового регулювання у сфері виконання рішень. За його результатами було визначено 3 основні проблемні напрями, які потребують врегулювання:
Чимала частина населення України зазнала внаслідок окупації і збройної агресії РФ матеріальних збитків та моральної шкоди, що знайшло своє відображення у рішеннях національних судів. Ці рішення набули чинності та є обов’язковими до виконання, і держава має забезпечити їхнє виконання. Механізм такого виконання слід невідкладно напрацювати та запровадити. З огляду на це, експерти рекомендують до впровадження адміністративний порядок виконання судових рішень як основний варіант, та виконання рішень національних судів за кордоном – як допоміжний, у разі неспроможності основного варіанту або вичерпання його як такого.
Комплексність підходу до врегулювання досліджуваної проблеми полягає у тому, що незалежно від обраного варіанту її вирішення, слід врегулювати такі питання:
Рекомендований адміністративний порядок виконання рішень національних судів, відповідачем за якими є рф, полягає у тому, що таке виконання пропонується здійснити за рахунок коштів компенсаційного фонду як одного з елементів компенсаційного механізму, над впровадженням якого спільно з іноземними державами-партнерами працює Україна.
Комплексний підхід до врегулювання окресленої проблеми передбачає:
Наразі земельна ділянка є одним з небагатьох об’єктів нерухомого майна, на який можливо звернути стягнення. Це пов’язано з обмеженнями, встановленими на період дії воєнного стану, іншими мораторіями та неможливістю звернення стягнення на предмет іпотеки. Усунення недоліків у цій сфері можливе у два способи:
Довідково:
Зі звітом про результати моніторингу можна ознайомитися на офіційному вебсайті Мін’юсту у рубриці «Центральний аппарат» розділу «Структурні підрозділи Міністерства» на сторінках «Директорат правосуддя та кримінальної юстиції» та «Моніторинг впровадження та аналіз ефективності НПА» або за посиланням.
Щорічний Моніторинг законодавства вже п’ятий рік поспіль проводиться за підтримки Проєкту ЄС “Право-Justice”.
Презентація:
Моніторинг ефективності нормативно-правового регулювання у сфері виконання рішень №1
Моніторинг ефективності нормативно-правового регулювання у сфері виконання рішень №2
Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/monitoringoviy-zvit-kiiv-07-lyutogo-2023-roku