14-01-200300:00

На 1 січня 2003 року Мін'юстом України зареєстровано 125 політичних партій

На 1 січня 2003 року Мін'юстом України зареєстровано 125 політичних партій. До 1 квітня 2002 року ці партії мають привести у відповідність до Закону "Про політичні партії в Україні" свої програмні і статутні документи та подати їх до Міністерства юстиції України для перевірки. Про це повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович прес-службі Міністерства.

Коментуючи перевірку, яка, відповідно до Закону, має відбутися через рік після парламентських виборів, Олександр Лавринович повідомив, що на відповідність Закону буде перевірено документи і діяльність всіх політичних партій. "Але першими буде проведена перевірка тих партій , які не подадуть до Мін'юсту документів у визначений законом термін та які не повідомляли про наявність у них регіональних партійних структур" - підкреслив він. Міністр висловив переконання щодо лояльності політичних партій до діючого законодавства. Хоча припустив, що "кількість партій в Україні трохи зменшиться". Зокрема, Олександр Лавринович повідомив, що деякі з зареєстрованих партій не знайдено за адресою, вказаною в статутних документах.

Загалом, за словами Міністра, в усіх регіонах України регіональні структурні утворення мають 27 політичних партій. Найбільшу кількість зареєстрованих структурних утворень у районах, містах, районах у містах мають Соціал-демократична партія України (об'єднана), Партія "Демократичний союз", "Жінки за майбутнє" Всеукраїнське політичне об'єднання, Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", Партія регіонів, Соціалістична партія України, Комуністична партія України.

Разом з тим, діяльність 35 політичних партій поширюється на менше ніж половину регіонів України (від 13 до 1). Ці політичні партії мають незначну кількість структурних утворень у районах, містах, районах у містах, деякі з них - структурні утворення лише на регіональному рівні.

Не мають жодного зареєстрованого структурного утворення 11 політичних партій.

Найбільшу кількість зареєстрованих обласних, районних, міських, районних у містах організацій мають політичні партії в областях: Донецькій - 1709, Дніпропетровській - 1262, Київській - 1152, Харківській - 1119, Одеській-1084. В Автономній Республіці Крим зареєстровано 77 республіканських та 757 районних, міських, районних у містах організацій. У місті Києві зареєстровано 96 міських та 489 районних у місті організацій, у м. Севастополі - 71 міську та 96 районних у місті організацій політичних партій.

Довідка. Закон України "Про політичні партії в Україні" було ухвалено Верховною Радою України 5 квітня 2001 року.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua