06-12-201621:08

На будівництво нових закладів пенітенціарної системи з державного бюджету не буде витрачено жодної копійки, - Денис Чернишов.

Про це заявив заступник Міністра юстиції Денис Чернишов під час підписання Меморандуму щодо будівництва нових слідчих ізоляторів у Києві та Львові. Загалом же, окрім Дениса Чернишова, документ зібрав підписи ще восьми представників: першого заступника Міністра фінансів Оксани Маркарової, директора юридичного департаменту Міністерства економічного розвитку та торгівлі Олексія Перевезенцева, заступника Міністра культури Тамари Мазур, першого заступника голови Фонду держмайна Дмитра Парфененка, першого заступника директора Департаменту земельних ресурсів КМДА Віктора Дворнікова, заступника голови Львівської ОДА Ірини Гримак, заступника міського голови Львова Андрія Москаленка, від Служби виправних установ Норвегії Меморандум підписала пані Тоньє Мейнік - голова місії NORLAU (Норвезька місія радників у сфері верховенства права в Україні).

Ми вражені тим, на скільки комплексно розроблені реформи Міністерством юстиції. Йдеться і про конституційну реформу з усіма змінами в судовій системі, і, звісно, про велику реформу пенітенціарної системи. Я бачу, що ви заклали міцний фундамент для зміни того, що було збудовано ще за радянських часів, аби захистити права людей та забезпечити їх ресоціалізацію та реабілітацію», - наголосила голова місії NORLAU.

Тоньє Мейнік зауважила, що вже зроблені перші кроки щодо реформування сфери, - це і демілітаризація, і реструктуризація пенітенціарної служби, а також внесено чимало змін до законів щодо пробації та пенітенціарної системи взагалі. Попереду, за словами голови норвезької місії радників, ще чимало роботи.

Звичайно, це український проект, але ми тут задля допомоги та консультацій, аби все відповідало європейським стандартам. Для успішності проекту необхідно, аби усі сьогодні присутні співпрацювали між собою», - зауважила Тоньє Мейнік.

На консолідації зусиль також наголосив і заступник Міністра юстиції України Денис Чернишов, подякувавши усім присутнім за знайдений час задля підписання Меморандуму.

Те, що сьогодні цей документ ми підписуємо саме у такому складі, красномовно свідчить про важливість проекту та увагу, яку нині приділяє держава реформуванню пенітенціарної системи. Це дуже важливий крок на шляху до змін, які Міністерство юстиції на чолі з Павлом Петренком розпочало провадити ще минулого року», - підкреслив Денис Чернишов.

Крім того, заступник Міністра повідомив, що до введення нових ізоляторів в експлуатацію та повної передислокації жодних процесів, пов’язаних із будівництвом або ж переоформленням документів на змелю, не відбуватиметься.

Вже найближчими днями Міністерство юстиції оприлюднить процедуру збору передпроектних пропозицій. Для відкритості інформації вона буде доступна в Міжнародній системі інфраструктурних проектів IISS, - доступ до неї було надано ЄБРР Лондона. Ця платформа, до речі, підтримується всіма основними банками розвитку, що підвищує якість, узгодженість та прозорість підготовки проекту», - заявив Денис Чернишов.