22-08-200600:00

На Черкащині підбили підсумки роботи управлінь юстиції у першому півріччі

У Черкаському обласному управлінні юстиції відбулося розширене засідання колегії за участю керівників територіальних управлінь юстиції та місцевих нотаріусів, на якому підбили підсумки діяльності обласних органів юстиції у першому півріччі цього року. Про це прес-службі повідомив перший заступник начальника обласного управління юстиції Олексій Праведник.

Він поінформував, що в області за півроку легалізовано 25 громадських, шість благодійних і 16 осередків всеукраїнських та міжнародних громадських організацій, а також 93 структурні утворення політичних партій. Місцеві відділи реєстрації актів цивільного стану зареєстрували понад 24 тисячі актів.

Спеціалісти обласного та територіальних управлінь юстиції провели експертизу 159 нормативно-правових актів, а також переглянули близько чотирьох тисяч нормативних документів, занесених до державного реєстру. З них 855 за результатами розгляду визнали такими, що втратили чинність.

За словами Олексія Праведника, в області збільшився попит на нотаріальні послуги. Для покращення забезпечення ними громадян, усі державні нотаріальні контори на сьогодні підключені до системи інформаційно-правового забезпечення „Ліга: Закон". Від діяльності державних нотаріусів до бюджету надійшло близько 1,2 мільйона гривень, що на 165 тисяч більше, ніж минулого року.

Протягом цього часу продовжували свою діяльність громадські приймальні при територіальних управліннях юстиції та виїзні мобільно-консультативні пункти. Тут 1 233 громадянам надали юридичні консультації та правові поради. Крім того, з метою підвищення правосвідомості громадян та правової культури фахівці органів юстиції провели 489 правоосвітніх заходів, з яких 300 відбулися в навчальних закладах.

Олексій Праведник повідомив, що облуправління юстиції постійно проводить аналіз діяльності установ юстиції в області. Спеціалісти підготували та надіслали на місця 31 аналіз, а також 26 узагальнень та роз'яснень, в яких висвітлені як позитивні здобутки, так і недоліки у роботі територіальних управлінь юстиції.

Крім того, учасники засідання обговорили важливість діяльності місцевих органів юстиції у сфері підвищення правової обізнаності та культури громадян, а також накреслили подальші заходи цієї роботи.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 271-16-76
E-mail: press@minjust.gov.ua