07-10-200400:00

На органи виконавчої влади пропонується покласти додаткові повноваження по забезпеченню в Україні рівності жінок та чоловіків

Додаткові функції по забезпеченню гендерної рівності у суспільстві пропонується покласти на Міністерство сім‘ї, дітей та молоді, а також на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади. Про це йдеться у двох проектах Указів Президента України щодо забезпечення рівності в країні жінок та чоловіків. Проекти були презентовані Міністерством юстиції України, який є головним розробником Указів, для обговорення експертами у ході одноденного семінару “Гендерний підхід у діяльності органів виконавчої влади”, що відбувається сьогодні, 7 жовтня 2004 року, у Києві за ініціативи Міністерства юстиції України та підтримки Програми рівних можливостей Організації Об‘єднаних Націй.

Одним з презентованих проектів Указів Глави держави пропонується розширити повноваження Міністерства сім‘ї, дітей та молоді, зробивши його спеціально уповноваженим органом виконавчої влади України за проведення в країні гендерної політики. Зокрема, на міністерство пропонується покласти повноваження з формування Національного плану дій з утвердження гендерної рівності, здійснення контролю за дотриманням рівності прав жінок та чоловіків, прийому громадян з питань їхньої дискримінації за ознакою статі тощо.

Іншим проектом Указу Глави держави пропонується покласти на керівників центральних та місцевих органів виконавчої влади певні функції та персональну відповідальність за забезпечення державної політики щодо рівності прав і можливостей жінок та чоловіків. Посадові особи, на яких будуть покладені такі повноваження, надаватимуть періодичні звіти уповноваженому центральному органу виконавчої влади щодо проведеної роботи у сфері гендерної рівності.

Як повідомлялося, семінар з гендерної політики відбувається сьогодні у Києві за участю керівників центральних та місцевих органів влади, а також експертів Програми рівних можливостей ООН. Форум присвячений проблемі забезпечення в Україні рівних прав і можливостей чоловіків та жінок, зокрема в політиці органів виконавчої влади.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua