20-01-202209:25

Надання правової допомоги у витребуванні документів про реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону – один з пріоритетних напрямків роботи відділів ДРАЦС

Пріоритетний напрямок роботи відділів державної реєстрації актів цивільного стану – надання громадянам правової допомоги у витребуванні документів про реєстрацію актів цивільного стану від компетентних органів іноземних держав.

Порядок надання правової допомоги щодо витребування документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема, між державами - членами Співдружності Незалежних Держав, врегульовано Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, яка була підписана 22 січня 1993 року у Мінську. Україна також є державою-учасницею Конвенції.

Так, 36 407 прохань та звернень громадян про надання взаємної правової допомоги у сфері державної реєстрації актів цивільного стану протягом 2021 року спрямовано Україною за кордон та отримано від компетентних органів іноземних держав.

Зокрема, протягом 2021 року до відділів державної реєстрації актів цивільного стану міжрегіональних управлінь Міністерства юстиції України у рамках Конвенції надійшло 20 608 прохань та звернень громадян про реєстрацію актів цивільного стану (з Російської Федерації – 16 772, з Республіки Білорусь – 1 665, з Республіки Молдова – 1 098, з Республіки Казахстан – 834).

За вказаний період з України до компетентних органів держав – учасниць Конвенції направлено 15 799 прохань та звернень громадян про витребування відповідних документів (до Російської Федерації надіслано 10 942 звернень, до Республіки Білорусь – 1 260, до Республіки Казахстан – 1 200, до Республіки Молдова – 876).

«Відділи державної реєстрації актів цивільного стану України завжди готові надавати громадянам правову допомогу у витребуванні документів про реєстрацію актів цивільного стану з-за кордону», - наголосила начальник управління у сфері державної реєстрації актів цивільного стану та проставлення апостиля Ірина Дубиківська.

 

Довідково:

Конвенція підписана в м. Мінську 22.01.1993 (Республіка Білорусь) в рамках країн Співдружності Незалежних Держав, з метою забезпечення належного захисту прав і законних інтересів громадян та осіб, що проживають на їхніх територіях.

10.11.1994 Верховною Радою України ратифіковано Конвенцію та 14.04.1995 вона набула чинності для України.

Конвенція застосовується у відносинах України з Республікою Білорусь, Азербайджанською Республікою, Республікою Узбекистан, Російською Федерацією, Республікою Казахстан, Республікою Таджикистан, Республікою Вірменія, Киргизькою Республікою, Республікою Молдова, Грузією та Туркменістаном.