29-09-202115:01

Накладені державним виконавцем обмеження змусили боржника сплатити борг з аліментів на утримання дитини

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції упродовж минулого тижня стягнули 143,6 млн грн аліментів. З них 29,8 млн грн проблемної заборгованості, яка стягнута державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень: позбавлення права виїзду за межі України, права керування транспортними засобами, права користування вогнепальною зброєю та права полювання, накладення арешту на майно, притягнення боржника до відбування суспільно корисних робіт.

Так, на виконанні у Ковпаківському відділі державної виконавчої служби у місті Суми Північно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Суми) з листопада 2016 року перебувало виконавче провадження про стягнення аліментів на користь дитини, починаючи з листопада 2006 року.

Постановою державного виконавця було накладено арешт на майно боржника, відомості внесені до Державних реєстрів речових прав рухомого та нерухомого майна. Крім того, для забезпечення вимог щодо сплати аліментів, державним виконавцем до боржника застосовано заходи, передбачені частиною 9 статті 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Маючи намір виїхати за кордон, боржнику довелося сплатити борг у сумі 147 749 грн, штраф у сумі 44 325 грн та виконавчий збір у сумі 14 775 грн.

Органи державної виконавчої служби Міністерства юстиції з початку 2021 року стягнули 4,9 млрд грн аліментних платежів. З них 993,5 млн грн стягнуто державними виконавцями завдяки застосуванню до боржників встановлених законом обмежень.