01-06-200500:00

Народжуваність в Україні зростає!

Як повідомила прес-службі директор Департаменту у справах цивільного стану громадян Валентина Кунда, починаючи з 2002 року, вперше за останні 10 років, збільшилася кількість складених актових записів про народження дітей. Так, у 2002 році зареєстровано 392 524 новонароджених, що на 14 153 більше, ніж у попередньому році. У 2003 - народилося на 18 240 дітей більше порівняно з попереднім роком, а у 2004 році на світ з`явилося 428 965 маленьких громадян, а це на 18 201 більше, ніж у 2003. Тож, як видно із статистики, народжуваність в Україні зростає.

Відповідно до вимог чинного законодавства реєстрація народження має бути здійснена не пізніше одного місяця від дня народження дитини. При реєстрації за згодою батьків визначається ім’я дитини. Якщо дитина народжена жінкою, яка не перебуває у шлюбі, у разі відсутності добровільного визнання батьківства ім’я визначається матір’ю дитини. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати і батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки і піклування або судом.

Відповідно до статті 52 Конституції України держава створює належні умови розвитку та рівні права усім дітям незалежно від того, народжені вони у шлюбі чи поза ним. Жінка, яка народила дитину, та чоловік, який вважає себе батьком цієї дитини, мають право подати заяву до органу реєстрації актів цивільного стану про визнання батьківства. На підставі такої заяви буде визначене походження дитини від батька.

На сьогодні чинним законодавством України та міжнародним законодавством врегульовано якнайширше коло випадків визначення походження дитини. Це забезпечує правовий захист дитини як повноправного члена суспільства та утверджує унікальність і неповторність кожної людини та кожної сім`ї.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua