«Для нас у цьому році пріоритетом є питання ідентифікації особи. Дуже багато сервісів українці можуть отримувати взагалі не виходячи з квартири. Але для цього вони повинні мати змогу ідентифікувати свою особи. Саме над цим ми і працюватимемо, щоб українцям навіть 1 раз не треба було іти до державного органу», - зазначив очільник Мін’юсту.
На його переконання, існуюча система електронного цифрового електронного підпису вже зараз не відповідає викликам сучасності, оскільки його отримання вимагає від громадян витратити свій час на отримання ЕЦП у державних установах. Натомість передові країни світу нині активно запроваджують ID Banking та Mobile ID, які є більш дешевими і доступними.
«Електронний цифровий підпис громадянину ще треба отримувати на відміну від банківської картки чи мобільного телефону, які є у кожного», - наголосив Міністр юстиції.
Він також повідомив, що Мін’юст у програмі діяльності на цей рік поставив пріоритетом прийняття закону Про довірчі послуги, який повністю легалізує ідентифікацію за допомогою сучасних технічних засобів. Зазначений закон уже направлений до парламенту.
Експерт Яніка Мерило у свою чергу повідомила, що система Mobile ID вже працює у понад 10 державах.
«Завдяки цій системі громадяни можуть фактично поставити свій електронний підпис під будь-яким документом. В Україні існує багато послуг вимагає прийти на місце, показати паспорт і довести що ви є ви», - сказала вона.
При цьому, на її переконання, запровадження таких новацій як ідентифікації через мобільний телефон чи банківську картку дасть можливість за 30 секунд завірити усі документи і при цьому не вимагатиме відвідання тієї чи іншої установи.
Координатор проекту IGov Дмитро Дубілет подякував Міністерству юстиції за ту роботу, яку здійснює у напрямку надання сервісів громадянам Мін’юст. Він також повідомив про початок спільної роботи над «групуванням» сервісів.
«Ми з Мін’юстом зараз починаємо відпрацьовувати групування послуг. На днях у Дніпропетровську народився хлопчик, який став першим учасником експерименту, який ми запустили разом з колегами з різних відомств. Окрім свідоцтва про народження безпосередньо у пологовому, його батьки на місці заповнили заяву на отримання грошових виплат і на місці зареєстрували дитину за місцем проживання. Таким чином замість біганини по різним органам, вони все зробили у пологовому», - повідомив Дмитро Дубілет.