08-09-200400:00

Найбільше кредитів на купівлю нерухомості беруть кияни, найбільше нерухомості купується на Донеччині

Найбільшу кількість кредитів на купівлю нерухомості видається у Києві. Найбільш динамічний ринок купівлі-продажу нерухомості - у Донецькій області. Такі дані станом на вересень демонструють державні Реєстри іпотек та правочинів, що були запроваджені 2004 року Міністерством юстиції України.

Як повідомив Міністр юстиції України Олександр Лавринович, протягом перших 5-ти місяців роботи в Реєстр іпотек було занесено близько 29,5 тис. договорів про видачу іпотечних кредитів. Згідно з даними Реєстру, беззастережними лідерами на ринку кредитування купівлі-продажу нерухомості визначилися м.Київ – понад 15,5% та Донецька обл. – близько 12% від усіх іпотечних кредитів.

Середню динаміку щодо кредитування купівлі-продажу нерухомості демонструють Дніпропетровська, Запорізька, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Харківська області та АР Крим. Тут, як повідомив Олександр Лавринович, від загальної кількості зареєстровано в середньому близько 5% договорів на видачу іпотечних кредитів.

Найменшу динаміку за цей час іпотечний ринок продемонстрував в Кіровоградській області. За 5 місяців в регіоні було видано лише 0,5% від загальної кількості іпотечних кредитів, повідомив Міністр юстиції.

Що до операцій з нерухомістю, то найвища динаміка спостерігається в Донецькій області. Протягом першого місяця функціонування Реєстру правочинів до нього було занесено записи про реєстрацію понад 78,5 тис. угод щодо купівлі, продажу, дарування та інших операцій з нерухомим майном. З них близько 12% – на Донеччині, понад 8% – на Харківщині, Дніпропетровщині та у м.Києві.

Найбільш “кволим” за цей період ринок нерухомості виявився в Волинській та Тернопільській областях. Тут з початку роботи Реєстру правочинів було зареєстровано відповідно лише 0,9% та 1,2% операцій з нерухомим майном.

Як повідомлялося, Державний реєстр іпотек, відповідно до урядової постанови «Про затвердження Тимчасового порядку державної реєстрації іпотек» Міністерство юстиції України ввело в дію 20 квітня 2004 року. Реєстр містить відомості про обтяження іпотекою споруд, земельних ділянок та інших об'єктів, які законодавством віднесені до нерухомого майна.

Реєстр правочинів, згідно з Тимчасовим порядком державної реєстрації правочинів, затвердженого відповідною постановою Кабміну, був введений Мін′юстом у дію 2 серпня 2004 року. В реєстрі фіксуються права власності та інші речові права на нерухомі речі, обмеження цих прав, їх виникнення, перехід і припинення. Права власності набувають чинності лише після занесення до Реєстру.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua