27-01-202314:33

НДІСЕ України отримали портативні бездротові сканери Artec Leo

Науково-дослідні інститути судових експертиз Дніпра, Львова, Одеси та Харкова отримали для роботи сучасні портативні бездротові сканери Artec Leo. Обладнання для колег із інших міст передав Київський НДІСЕ. Такі сканери дозволять зі ще більшою ефективністю забезпечити належну фіксацію злочинів, які вчиняє росія в Україні.

«Жоден воєнний злочинець не повинен уникнути відповідальності, кожен злочин має бути належним чином встановлено та задокументовано. А без новітнього обладнання сучасна експертиза неможлива на тому якісному рівні, який є прийнятним для європейських судів та трибуналів», – акцентував заступник Міністра юстиції України Андрій Гайченко.

У листопаді минулого року, в рамках підтримки інституту, Київський НДІСЕ отримав 30 сканерів Artec Leo (вартістю понад 1,3 млн грн), а також високоточні калібрувальні набори та 5-річні ліцензії на програмне забезпечення Artec Studio для обробки й аналізу отриманих 3D-даних від Міністерства оборони Люксембургу. Нині ж працювати на цьому сучасному високоточному обладнанні зможуть і фахівці ще чотирьох НДІСЕ України.

«Сучасне обладнання дозволить українським експертам створювати високоточні 3D-моделі об’єктів та цифрові копії всіх наявних доказів для міжнародних судів. Потенційні сфери застосування цих 3D-моделей включають оцінку пошкоджень, аналіз малюнка плям крові, звіти про траєкторію кулі, документацію про розтин, презентації віртуальної реальності (VR), 3D-друковані докази і багато іншого», – пояснив Андрій Гайченко.

Фотоматеріали за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/peredacha-portativnih-bezdrotovih-skaneriv-artec-leo-kiiv-27-sichnya-2023-roku