08-07-200500:00

Німецькі колеги допомогли у виконанні вироку українського суду: до Державного бюджету України в червні та липні 2005 року надійшло близько 700 тисяч євро

Миколаївський обласний суд 15 червня 1998 року виніс вирок відносно громадянина України Павла Кудюкіна у справі про розкрадання державного майна в особливо великих розмірах та порушення правил про валютні операції. Частина вироку передбачала конфіскацію в дохід держави Україна валютних цінностей, що знаходилися на рахунку філії “Комерцбанку” у Франкфурті-на-Майні, та відшкодування Державній судноплавній компанії “Чорноморське морське пароплавство” шкоди, заподіяної злочином. Відповідно до положень Конвенції про пошук, арешт та конфіскацію доходів, отриманих злочинним шляхом (1990р.), Міністерство юстиції України організувало виконання цього вироку на території Федеративної Республіки Німеччина.

Завдяки спільним зусиллям компетентних органів України та Німеччини та за сприяння юридичних радників німецької адвокатської фірми “Harald Giebner& Colleagues“ було досягнуто згоди щодо завершення виконання вироку українського суду, дозволеного рішенням німецького суду, та переведення валютних цінностей на територію України.

Як повідомив заступник Міністра юстиції України Василь Мармазов, в результаті цієї діяльності до Державного бюджету України в червні та липні 2005 року надійшло 692. 704, 98 євро на виконання вироку Миколаївського обласного суду від 15 червня 1998 року в частині конфіскації в дохід держави Україна. Крім того, на виконання цього вироку на користь ДСК “Чорноморське морське пароплавство” були відшкодовані збитки, заподіяні злочином.

Довідка. Вироком Миколаївського обласного суду від 15 червня 1998 року колишнього президента Державної судноплавної компанії „Чорноморське морське пароплавство” Павла Кудюкіна, 1946 року народження, громадянина України, було засуджено за статтею 86-1 (розкрадання державного майна в особливо великих розмірах) та статтею 80 частин 1,2 (порушення правил про валютні операції) Кримінального кодексу України до 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому на праві особистої власності майна.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua