Такий висновок можна зробити на підставі проведеного Мін‘юстом моніторингу нормопроектувальної діяльності.
За словами заступника Міністра юстиції Лідії Горбунової, у серпні поточного року на правову експертизу до Мін‘юсту подано 222 проекти нормативно-правових актів, з яких тільки 64 погоджено без зауважень, що становить 29 відсотків від загальної кількості поданих проектів. П’ять проектів – не погоджено, решта – погоджена із зауваженнями у зв‘язку з неузгодженістю із актами законодавства та порушеннями вимог нормопроектувальної техніки.
На жаль, протягом останнього часу така статистика стала звичайною для більшості центральних органів виконавчої влади і свідчить про неналежне опрацювання їх юридичними службами проектів нормативно-правових актів та недостатній рівень володіння спеціалістами, відповідальними за підготовку проектів, нормопроектувальною технікою.
Лідія Горбунова зауважила, що робота юридичних служб пов’язана із виконанням різноманітних функцій та повноважень відповідного центрального органу виконавчої влади і потребує всебічної обізнаності та оперативності, досконалого знання чинного законодавства. На її думку, до роботи слід залучати лише висококваліфікованих фахівців, обізнаних у правилах та прийомах нормопроектувальної техніки, а також систематично забезпечувати участь цієї категорії працівників у навчальних заходах, які проводить Мін‘юст. У свою чергу, це забезпечить належний рівень правової роботи в цілому, що сприятиме суттєвому підвищенню правової культури нормопроектувальників центральних органів виконавчої влади.
Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 279-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua