08-09-202316:45

Нова сторінка співпраці Міністерства юстиції з «Яхад-Ін Унум» для міждержавних справ України проти росії у ЄСПЛ

У п’ятницю, 08.09.2023, Міністерством юстиції України підписано меморандум про співпрацю з міжнародною організацією «Яхад-Ін Унум», яка збирає докази воєнних злочинів росії в Україні. Задокументовані факти, свідчення потерпілих і очевидців та інша інформація зможе бути використана Україною під час розгляду міждержавних справ України проти росії у Європейському суді з прав людини, де наразі у провадженні перебувають 4 великі міждержавні позови України проти країни-агресорки.

«Ми використовуємо всі наявні механізми для притягнення росії до відповідальності, російські звірства в Україні є безпрецедентними, а співпраця з «Яхад-Ін Унум» посилить позицію України у міжнародному юридичному протистоянні з росією», — зазначила заступниця Міністра юстиції України Ірина Мудра.

«Усім відомо, що свідчення очевидців є ключовим фактором для досягнення справедливості та протистояння наративам путіна і його помічників. Аби протистояти злочинам росіян ми повинні зберегти голоси свідків», — так описує діяльність організації в Україні президент «Яхад-Ін Унум», отець Патрік Дебуа.

Операційний директор організації «Яхад-Ін Унум» в Україні Руслан Кавацюк наголосив, що з березня 2022 року «Яхад-Ін Унум» збирає докази — свідчення, фото та відео — систематичних російських воєнних злочинів і злочинів проти людяності по всій Україні: «Ми зібрали докази бомбардувань житлових будинків і цивільноï інфраструктури, умисних вбивств, насильства, катувань цивільного населення російськими солдатами, а також депортаціï та примусового переміщення цивільного населення до росії».

Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини Маргарита Сокоренко зазначила, що співпраця з «Яхад-Ін Унум» дуже важлива для доповнення доказової бази у міждержавних справах України проти росії у ЄСПЛ: «Задокументовані факти найтяжчих порушень росією прав людини зможуть бути використані для доведення міжнародно-правової відповідальності росії у ЄСПЛ».

«Ми вдячні організації «Яхад-Ін Унум» за їхні зусилля задля нашої спільної мети – справедливості та миру на українській землі та перемоги над російськими загарбниками!», — резюмувала Ірина Мудра.