16-06-201712:17

Офіційний коментар Міністерства юстиції щодо заяв заступника Міністра юстиції Андрія Вишневського

Міністерство юстиції наголошує, що протягом трьох попередніх років роботи жодних непорозумінь між Андрієм Вишневським та Мін’юстом не виникало. Ні в період його роботи директором Координаційного центру з надання правової допомоги, ні після призначення заступником Міністра юстиції нещодавно.

На наше переконання, розбіжності у світоглядних орієнтирах з цінностями Мін'юсту, які виникли у Андрія Вишневського зараз, в жодному разі не можуть стояти на перепоні ефективної роботи ані органів юстиції, ані системи безоплатної правової допомоги.

Мін’юст негативно ставиться до намагань Андрія Вишневського публічно дестабілізувати роботу системи БПД, особливо – в період підготовки та проведення повторного конкурсу на посаду директора Координаційного центру з надання правової допомоги. Рішення піти у відставку – його право, як громадянина. Ми не маємо жодного сумніву, що його заява буде задовільнена найближчим часом.

12 червня Міністерство юстиції та Координаційний центр з надання правової допомоги в рамках відвертого і конструктивного діалогу зняли усі гострі питання та непорозуміння, які виникли між представниками відомств. Система БПД працює в штатному режимі по всій Україні. Жодні звинувачення щодо тиску з боку органів юстиції на роботу системи БПД не відповідають дійсності.

Ми засуджуємо будь-які спроби використати ситуацію, яка склалась навколо системи безоплатної правової допомоги, для цілей, не пов’язаних з подальшим розвитком системи надання правової допомоги громадянам України.