04-06-202116:54

Оголошення про результати добору кандидата для висунення на обрання членом комітету ООН проти катувань

04 червня 2021 року відбулось засідання Комісії з добору кандидата для висунення на обрання членом Комітету ООН проти катувань, під час якого проведено співбесіду з кандидатами, яких було допущено до другого етапу добору.

Під час співбесіди кандидати надали інформацію щодо їх професійного досвіду в сфері, що є дотичною діяльності Комітету ООН проти катувань, продемонстрували знання Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, а також свою відповідність іншим вимогам, які висуваються ООН до членів зазначеного Комітету.

До таких вимог також належать високі моральні якості, визнані компетентності та досвід у галузі прав людини; незалежність та неупередженість; високий рівень працездатності та сумлінності; вільне володіння робочими мовами Комітету (англійська, французька та іспанська мова).

За результатами голосування прийнято рішення висунути для обрання членом зазначеного Комітету Матвійчук Олександру В’ячеславівну.

Заступниця Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Валерія Коломієць привітала Олександру Матвійчук з перемогою та побажала їй перемогти вже у міжнародному відборі.

«Впевнена, що ваші професіоналізм, розум, щирість та репутація допоможуть якнайкраще представити Україну як на етапі відбору, так і у подальшій роботі Комітету. Хочу відмітити, що Олександра на сьогодні одна з двох жінок-претенденток серед усіх кандидатів. Так, на п’ять «вакантних» позицій Комітету претендує вже 7 країн: США, Китай, Японія, Бурунді, Колумбія, РФ та Велика Британія. Тож вболіваємо за нашу кандидатку та бажаємо успіхів у подальшому представництві нашої країни на міжнародній арені», - зазначила вона.

Процедура призначення членів Комітету ООН проти катувань визначена вищевказаною Конвенцією, відповідно до статті 17 якої експерти до складу Комітету обираються державами-сторонами Конвенції на чотирирічний період таємним голосуванням. Обраними вважаються ті кандидати, які набрали найбільшу кількість голосів і абсолютну більшість голосів присутніх та тих, що беруть участь у голосуванні, представників держав-сторін Конвенції.

 

Фоторепортаж за посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/zasidannya-komisii-z-doboru-kandidata-dlya-visunennya-na-obrannya-chlenom-komitetu-oon-proti-katuvan-kiiv-4-chervnya-2021-roku