21-06-202215:12

Олександр Банчук: Антикорупційна стратегія спрямована на викорінення корупції в найбільш корупційних сферах

Антикорупційна стратегія України до 2025 року, яку вчора ухвалила Верховна Рада, є справжньою дорожньою картою, спрямованою на подолання корупції. За словами заступника Міністра юстиції України Олександра Банчука, стратегія визначає конкретні цілі і завдання та пропонує чіткий план заходів на їх виконання.

«Відмінність першої антикорупційної стратегії від цієї полягає в тому, що тоді в нас взагалі не було антикорупційних інституцій. Тому головним завданням стало формування антикорупційної системи органів. Це завдання було виконано і створена антикорупційна інфраструктура. На сьогодні створені такі спеціалізовані інституції, як НАБУ, НАЗК, САП, ВАКС. Тепер стоїть завдання удосконалити діяльність цих органів», - зазначив Олександр Банчук в ефірі «Українського радіо».

Зокрема, першим блоком завдань і цілей Антикорупційної стратегії України до 2025 року є забезпечення ефективності антикорупційної політики та її реалізації. Це означає, що має бути створена міжвідомча координаційна робоча група, що передбачатиме командну роботу всіх органів влади для подолання корупції. Також передбачається розробка антикорупційної програми на виконання цієї стратегії з детальним кроками та визначеними відповідальними органами та особами за виконання кожного з прописаних пунктів.

«Це організаційний компонент. Є ще змістовий – необхідність відповідність змін у сфері правосуддя, органів правопорядку і прокуратури, змін у відповідних галузях, таких як охорона здоров’я, земельні відносини, містобудування... Тобто в тих сферах, де є досі поширеними корупційні практики і відповідно передбачені зміни. Дуже важливо, що стратегія, крім загальних речей, передбачає конкретні заходи в конкретних галузях», - пояснив заступник Міністра.