23-12-202116:17

Олександр Банчук: Кабмін схвалив законопроєкт, який удосконалює здійснення досудового розслідування та судового провадження щодо кримінальних проступків

На засіданні Кабінету Міністрів України схвалено проєкт Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України в частині удосконалення здійснення досудового розслідування та судового провадження щодо кримінальних проступків».

«22 листопада 2018 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» № 2617-VІІІ, яким були визначені особливості досудового розслідування кримінальних проступків та їх судового розгляду. Разом з тим, під час практичного застосування положень цього Закону виявлено низку недоліків. Міністерством юстиції України разом з органами правопорядку проаналізувало проблемні питання, які виникають на практиці, та з врахуванням Висновку Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи DGI (2018)07 від 9 жовтня 2018 року, підготувало відповідний законопроєкт», - повідомив заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук.

Проектом пропонується визначити дізнавача повноцінним суб’єктом здійснення окремих процесуальних дій під час досудового розслідування.

Також проект Закону передбачає встановлення реалістичного строку дізнання. Встановлені наразі строки досудового розслідування проступків виявилися недостатніми для проведення необхідних процесуальних дій.

«Наприклад, сімдесят дві години об’єктивно недостатньо, особливо якщо затримання особи відбувається в такі дні тижня, як четвер або п’ятницю, оскільки закінчення строку затримання та строку досудового розслідування припадає на вихідний день», - наголосив він заступник міністра.

Також проектом Закону пропонується частину першу та другу статті 381 КПК викласти у новій редакції та закріпити порядок проведення підготовчого судового засідання.

«Нарешті, закріплюється право суду у підготовчому судовому засіданні перевірити факт надання обвинуваченим обґрунтованої згоди щодо розгляду обвинувального акта у спрощеному провадженні за його відсутності», - підсумував Олександр Банчук.