15-11-202309:05

Олександр Банчук: Важливо, щоб Закон про адміністративну процедуру запрацював на повну силу

13 листопада відбулась робоча зустріч щодо готовності органів місцевого самоврядування до набрання чинності Законом України «Про адміністративну процедуру» (ЗАП) та окреслення перспективних напрямів взаємодії з міжнародними партнерами у впровадженні загальної адміністративної процедури.

Заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук акцентував увагу на важливості впровадження ЗАП на шляху євроінтеграції України.

«Висновок Європейської Комісії щодо заявки України на членство в ЄС наголошує на важливості повноцінного впровадження Закону про адміністративну процедуру як одного з основоположних для належного врядування, адже подібні закони успішно працюють у всіх державах-членах ЄС. Для виконання рекомендацій Єврокомісії, по-перше, ЗАП повинен бути впроваджений з 15 грудня 2023 року. По-друге, для того, щоб він запрацював на повну силу, українське законодавство має бути адаптованим до нього. В цьому контексті дуже важливим є ухвалення Верховною Радою України Закону, який приводить у відповідність із ЗАП 122 інших законодавчих акти (реєстраційний № проекту 10161). По-третє, Україна повинна уникати виключень окремих сфер, діяльності окремих органів з-під дії цього Закону», - зазначив Олександр Банчук.

Також він нагадав, що на сьогодні готуються зміни до низки інших законів, зокрема Закон про звернення, Кодекс України про адміністративні проступки, які покликані привести правове поле у відповідність з правилами загальної адміністративної процедури.

«Із Законом про адміністративну процедуру, Законом про адміністративні послуги, новим Законом про звернення і новим Кодексом про адміністративні проступки Україна матиме повний пакет сучасного, європейського та послідовного законодавства для регулювання значної частини взаємодії громадян з державою», - резюмував Олександр Банчук.

Заступник Міністра додав, що Мін’юст відкритий до діалогу з громадами і готовий всебічно сприяти впровадженню загальної адмінпроцедури на місцях.

У заході взяли участь також представники Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, Міністерства цифрової трансформації України, асоціацій органів місцевого самоврядування та центрів надання адміністративних послуг, представники органів місцевого самоврядування, проєктів міжнародної допомоги.

Учасники зустрічі обговорили також наступні кроки на шляху адаптації нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування до його норм, потреби з боку ОМС у впровадженні Закону України «Про адміністративну процедуру».

Зустріч відбулась за ініціативи Секретаріату Кабінету Міністрів України та Міністерства юстиції України за сприяння Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування та за підтримки проєкту ЄС EU4PAR.