01-12-200400:00

Олександр Лавринович: питання відставки уряду є сьогодні другорядним, оскільки така відставка є неминучою найближчим часом у будь-якому випадку

Питання відставки уряду є сьогодні другорядним. Про це заявив Міністр юстиції України Олександр Лавринович в інтерв‘ю журналістам сьогодні, 1 грудня 2004 року, відповідаючи на питання щодо правомірності ухвалення парламентом постанови про висловлення недовіри та відставку уряду.

“Відставка уряду – це є природній шлях. Неминучий. Всі розуміють, що це має відбутися в будь-якому випадку в дуже короткому відрізку часу. Завершиться проблема з обранням Президента і, відповідно до Конституції, уряд складає свої повноваження перед новообраним Президентом.” – заявив міністр.

Більш важливим, на думку Міністра юстиції, є сьогодні питання, наскільки в Україні буде збережено шанування конституційних норм, верховенства права та норм, що забезпечують природні права громадян. “Вихід з кризової ситуації має бути забезпечений шляхом верховенства права, щоб ми могли зберегти єдину демократичну і правову Україну.” – наголосив Олександр Лавринович.

Це, на думку Міністра юстиції, можливо лише в тому випадку, якщо в країні буде реалізована конституційна реформа.

“Для мене є очевидним давно, що Верховна Рада України повинна мати право формувати весь склад уряду, мати право його змінювати й нести відповідальність за державну владу і за стан справ в країні. Я є палким прихильником конституційної реформи, і вважаю, що в країні потрібна бути єдина державна влада, яка має поділятися на представницьку законодавчу і на виконавчу владу (судова влада – це окрема тема), яка формується як похідна від представницького органу.” – зазначив міністр.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua