30-09-200300:00

Олександр Лавринович прогнозує суттєве поліпшення роботи державних виконавців наступного року

Міністр юстиції Олександр Лавринович прогнозує суттєве покращення роботи державних виконавців по виконанню рішень судів у наступному році. Про це він заявив 30 вересня у ході телефонної "гарячої лінії" Кабінету Міністрів. За словами Міністра, покращення роботи Державної виконавчої служби має статися в результаті збільшення фінансування, зокрема, підвищення зарплатні державним виконавцям. А також внаслідок правового врегулюванням роботи Державної виконавчої служби, яке відбулося минулого літа.

Відповідаючи на дзвінки громадян, що скаржилися на незадовільну роботу виконавчої служби, Олександр Лавринович зазначив, що недоліки виникають, перш за все, через велике навантаження державних виконавців. Якщо в 1999 році (початок діяльності ДВС) середньомісячне статистичне навантаження на одного держвиконавця складало 85,4 виконавчих документів, то у 2002 році цей показник складав 148,7 документів, а за І півріччя 2003 року - 118,7 документів. При цьому, зазначив Міністр, практика виконання свідчить, що в середньому на місяць держвиконавець може забезпечити виконання не більш 40 - 50 виконавчих документів.

Другою причиною, що негативним чином впливає на роботу виконавчої служби, Олександр Лавринович назвав неуважність та некомпетентність деяких посадових осіб.

Підсумовуючи результати "Гарячої лінії", Міністр зазначив, що проблеми громадян, в тому числі тих, хто зателефонував на "гарячу лінію", дуже часто виникають через низький рівень правової освіти населення. Міністр також визнав наявність "колізій в національному законодавстві", що спричиняють порушення прав українців.

Прес-служба Міністерства юстиції України
Tел. 229-88-70
E-mail: press@minjust.gov.ua