10-08-201816:05

Олена Сукманова: антирейдерська комісія повернула «Еконії» нерухоме майно

Антирейдерська комісія Міністерства юстиції задовольнила скаргу компанії «Еконія» та скасувала неправомірні реєстраційні дії, які призвели до втрати підприємством нерухомого майна. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Вчора Комісія Мін’юсту на своєму засіданні розглянула скаргу компанії «Еконія». Члени Комісії дійшли висновку про порушення державними реєстраторами вимог законодавства під час перереєстрації майнового комплексу «Еконії». Сьогодні я підписала відповідний наказ, яким скасована незаконна реєстрація і в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно вже внесено відповідні зміни та повернуто об’єкт «Еконії», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, державний реєстратор здійснив реєстрацію об’єкта нерухомого майна за іншою особою на основі ухвали суду 2007 року, яка містила суттєві розбіжності з ухвалою розміщеною в Єдиному державному реєстрі судових рішень. «Хоча він мав би це перевірити, або ж відмовити у такій реєстрації», - зазначила заступник Міністра. Вона додала, що реєстратор також не перевірив факт державної реєстрації прав цього об’єкта нерухомого майна на момент проведення реєстрації, в контексті того, чи не належало це майно іншим особам.

«Цей кейс є ще одним доказом того, що Антирейдерська комісія є ефективним інструментом захисту прав бізнесу. Наші переваги — це швидкі терміни розгляду скарг, а також те, що Мін’юст відразу після рішення відновлює в реєстрі всі права скаржника», - наголосила заступник Міністра.