02-01-201816:23

Олена Сукманова: Антирейдерська комісія скасувала рішення реєстратора, яке призвело до захоплення агрофірми «Світильнянське»

Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації скасувала незаконну реєстрацію здійснену Олексієм Шейк-Сейкіним щодо зміни керівника ТОВ «Світильнянське», яка призвела до рейдерського захоплення агропідприємства. Про це повідомила заступник Міністра юстиції Олена Сукманова.

«Комісія поставила крапку у резонансній справі щодо рейдерського захоплення аграрного підприємства «Світильнянське», розташованого в Броварському районі Київської області. Скарга власників підприємства щодо скасування незаконної реєстрації зміни керівництва агрофірми реєстратором Олексієм Шейк-Сейкіним була задоволена. У реєстр вже внесені зміни: статус-кво відновлено, повернуто директора і власники знову можуть керувати своїм підприємством», - зазначила Олена Сукманова.

За словами заступника міністра, Комісія перевірила реєстраційні дії О. Шейк-Сейкіна і виявила низку порушень. «По-перше, він вчинив реєстраційну дію на підставі неповного комплекту документів, які не відповідали відомостям у державному реєстрі. По-друге, ці документи були подані неуповноваженою особою. Тобто документи для державної реєстрації було подано новим керівником, який на той момент ще не набув повноважень та не мав права діяти від імені підприємства», - сказала Олена Сукманова. Окрім того, як зазначила заступник міністра, під час реєстрації О.Шейк-Сейкін порушив принцип територіальності, оскільки підприємство «Світильнянське» знаходиться у Київській області, а реєстраційну дію він провів у Києві.

Вона також зазначила, що Комісія вклалася у передбачений законом для розгляду скарг строк, що не повинен перевищувати 45 днів. «За неодноразові порушення реєстратору Шейк-Сейкіну вже назавжди анульовано доступ до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а також блоковано доступ до державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», - сказала Олена Сукманова.

Заступник міністра наголосила, що за фактом рейдерського захоплення ТОВ «Світильнянське» Генпрокуратура здійснює досудове розслідування у кримінальному провадженні. «Міністерство юстиції готове сприяти цьому розслідуванню і надати всі необхідні документи стосовно реєстраційних дій щодо цього агропідприємства», - підкреслила заступник Міністра.