18-04-201815:57

Олена Сукманова: Антирейдерські агроштаби працюватимуть в усіх регіонах безстроково

Кабінет міністрів під час сьогоднішнього засідання прийняв рішення відновити в усіх регіонах роботу антирейдерських аграрних штабів для недопущення зриву посівної кампанії. Про це після засідання Уряду повідомила заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова. 

«Щойно на засіданні Кабміну було прийнято протокольне доручення про відновлення роботи антирейдерських аграрних штабів, які минулого року працювали на базі ОДА у період жнив - з 15 серпня по 15 листопада. Тоді ці штаби довели свою ефективність і продемонстрували позитивні результати», - сказала Олена Сукманова. 

За її словами, агроштаби стали унікальним майданчиком, де представники різних органів влади дійсно вирішували проблеми, а не «відфутболювали» людину від одного відомства до іншого. Олена Сукманова також зазначила, що аграрні асоціації - Всеукраїнська аграрна рада та Аграрний союз України - минулого року заявили, що під час роботи агроштабів вони зафіксували зменшення кількості спроб рейдерських захоплень. «Нещодавно вони звернулися до Уряду з проханням відновити роботу аграрних штабів, бо після припинення їх роботи збільшилася кількість рейдерських атак», - зазначила заступник Міністра юстиції. 

Олена Сукманова також наголосила, що згідно із сьогоднішнім дорученням Уряду особисту відповідальність за роботу штабів несуть голови ОДА, які щомісяця повинні звітувати про їх діяльність. «Ми спеціально не прописували терміни роботи штабів, вони будуть працювати стільки, скільки потрібно. Адже зараз йде посівна, потім буде збір врожаю і спокійними у нас залишаються тільки січень-лютий», - наголосила вона. 

За її словами, у рамках роботи агроштабів Мін‘юст продовжуватиме правопросвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!». Вона нагадала, що минулого року міністерство запустило мобільні точки доступу до безоплатної правової допомоги – завдяки ним юридичні консультації отримали майже 15 тисяч українців. Також за час роботи штабів представники Мін’юсту майже 1900 разів виїжджали у найвіддаленіші міста й села у всіх куточках України, щоб провести прийом та роз’яснити людям їхні права не тільки щодо земельних відносин, а й стосовно інших юридичних питань, які виникають у повсякденному житті.

Олена Сукманова також закликала і орендарів, і власників земельних ділянок відповідально ставитися до своїх прав та обов‘язків, які зафіксовані в договорі. «Якщо б сторони ставилися відповідально до своїх обов‘язків у договорі, багатьох конфліктів ми б могли уникнути», - зазначила заступник Міністра юстиції.