17-01-201814:36

Олена Сукманова: Комісія у 2017 році повернула скаржникам 8,5 тис. га землі та 130 тис. м.кв. нерухомого майна

Комісія Мін’юсту з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Антирейдерська комісія) у 2017 році задовольнила понад 600 скарг, повернувши у власність громадян 6,2 тисячі земельних ділянок загальною площею більше 8,5 тисяч гектарів. Про це сказала Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова.

«Для Антирейдерської комісії минулий рік був роком напруженої, але продуктивної роботи. Все більше людей дізнається про можливість, звернувшись до комісії, швидко відновити свої права і не потрапити у багаторічну судову тяганину. Так, у цьому році Комісія задовольнила 604 скарги, повернувши у власність громадян 6,2 тисячі земельних ділянок загальною площею більше 8,5 тисяч гектарів та майже 130 тис. метрів квадратних нерухомого майна», - сказала Олена Сукманова.

За її словами, на рахунку Комісії у 2017 році багато позитивних кейсів, коли були скасовані незаконні реєстраційні дії та відновлена справедливість. «Найвідомішими з них стало повернення Комісією киянам-інвесторам 52 квартир, відчужених рейдерським способом, повернення законному власнику універсаму «Харків» (м.Київ), повернення права оренди на 25 земельних ділянок площею 105 гектарів підприємству з французькими інвестиціями «Агрофірма «Лідер» (Дніпропетровська область) та права оренди на 178 земельних ділянок площею 373 гектари для ТОВ «Агрофірма Шаргород» (Вінницька область)», - зазначила заступник міністра. Також Комісія скасувала незаконну реєстрацію щодо зміни керівника агропідприємства «Світильнянське» (Київська область) та назавжди анулювала реєстратору О. Шейк-Сейкіну доступ до Держреєстру речових прав на нерухоме майно.

Окрім того, завдяки комісії була відбита рейдерська атака на ПАТ «Рижівський гранітний кар'єр» (Полтавська область) та повернуто 35% підприємства «Нива-2010» родині власників (с. Бережинка Кіровоградської області)», додала Олена Сукманова.

Вона наголосила, що Комісія у своїй роботі нікому не надає жодних преференцій. «Для нас скарга пенсіонера, на квартиру якого поклали око шахраї, не менш важлива, ніж скарга великого агрохолдингу, де вирішується доля тисяч гектарів. Ми діємо винятково у межах закону, він один для всіх і це всім варто пам’ятати», - зазначила Олена Сукманова.