20-02-201914:22

Олена Сукманова: причиною 90% рейдерських захоплень є корпоративні конфлікти

У 90% випадків рейдерства їх першопричиною є певні корпоративні конфлікти, тому випадки, коли захоплення відбувається без жодної передісторії є одиничними і, скоріше, виключенням з правил. Про це перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова сказала під час зустрічі із представниками бізнесу Сумщини в рамках робочої поїздки в Сумську область.

«Зазвичай рейдерське захоплення - це наслідок певної старої історії, коли було закладено основу для конфлікту. У своєму професійному досвіді я ще не зустрічала випадків, коли у когось дійсно щось відрейдерили, як кажуть, на рівному місці. У 90% випадків за атакою стоїть певний корпоративний конфлікт чи наявність боргів», - сказала Олена Сукманова.

Вона зазначила, що для Міністерства юстиції захист майнових прав бізнесу та громадян є одним із пріоритетів у роботі. «Саме тому ми постійно вдосконалюємо як відповідне профільне законодавство, так і працюємо над технічними рішеннями щодо вдосконалення роботи реєстрів, унеможливленням порушень вимог законодавства в питаннях реєстрації та підвищенням кваліфікації реєстраторів», - сказала Олена Сукманова.

Вона наголосила, що у минулому році Мін’юст запровадив автоматичний обмін даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром, який зняв проблему подвійних договорів оренди землі. «Окрім того, запрацював технічний механізм, який не дозволяє реєстратору вчиняти реєстраційні дії за межами своєї області, а також вже підготовлено до запуску автоматичний обмін даними між реєстрами Мін’юсту та Єдиним державним реєстром судових рішень, який покликаний не допустити вчинення реєстраційних дій на підставі підробленого рішення суду», - зазначила перший заступник Міністра. Вона також нагадала, що у 2018 році було скасовано можливість для філій комунальних підприємств здійснювати реєстраційну діяльність, а також запроваджено іспити для реєстраторів, які на днях вже стартували. 

Олена Сукманова зазначила, що велику практичну роботу по захисту інтересів бізнесу робить Антирейдерська комісія Мін’юсту. «Лише у минулому році комісія задовольнила понад 400 скарг, скасувавши незаконну реєстрацію майже 6 тисяч гектарів землі та понад 100 тисяч квадратних метрів нерухомості», - сказала вона.