10-07-201915:40

Олена Сукманова розповіла представникам жіночих організацій Луганщини про ініціативи Мін’юсту щодо захисту прав дітей та жінок

Перший заступник Міністра юстиції Олена Сукманова під час зустрічі з представниками жіночих організацій Луганщини розповіла про ініціативи Мін’юсту щодо захисту прав дітей та жінок, такі як «Чужих дітей не буває» і «Сімейні радники», та про відновне правосуддя щодо неповнолітніх.

«Захист прав дітей та жінок є одним із пріоритетних в роботі Міністерства юстиції. За останні роки ми запустили низку ініціатив, спрямованих на захист дітей та жінок не тільки від фізичного, але й економічного, психологічного та сексуального насильства», – зазначила Олена Сукманова.

За її словами, у 2018 році Мін’юст на законодавчому рівні посилив відповідальність злісних неплатників аліментів в рамках ініціативи «Чужих дітей не буває».

«На сьогодні 1 мільйон дітей отримали 7,6 млрд грн аліментів, яких вони не бачили роками. Це – надзвичайний показник, який продемонстрував масштаб проблеми, що існувала», – сказала Олена Сукманова.

Вона також розповіла, що в Україні діє спільна ініціатива Мін’юсту, системи Безоплатної правової допомоги та громадськості «Сімейні радники», яка спрямована на забезпечення захисту прав громадян у сфері сімейного права. «Чи багато жінок, які потрапили у складну життєву ситуацію, звертаються в поліцію чи до адвоката? Мабуть, одиниці. Жінці простіше поговорити про свої проблеми із жінкою, саме тому сімейні радники – це активні українки, лідери суспільної думки у власній громаді, більшість з яких самі постали перед проблемами домашнього насильства і зараз допомагають іншим жінкам захищати свої права», – наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Окрім того, Олена Сукманова розповіла про спільний пілотний проект Мін’юсту та Генпрокуратури «Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину», який передбачає виведення неповнолітніх правопорушників із кримінального процесу через проходження процедури примирення (медіації) з потерпілим та обов’язковим вжиттям заходів для ресоціалізації неповнолітніх для запобігання повторним злочинам.

«Цей проект реалізується з лютого 2019 року. Станом на кінець червня, за чотири місяці його дії укладено 34 медіаційні угоди про участь у програмі відновлення. Є вже 31 успішний кейс – завершилось виконання медіаційної угоди, результати передані до прокуратури», – зауважила Олена Сукманова.