06-12-201817:05

Олена Сукманова: створення прозорої бенефіціарної власності в Україні є запорукою подолання корупційних викликів

Прозорість бенефіціарної власності є основою та запорукою подолання корупційних викликів й проведення антикорупційних реформ. За останні роки Україна значно просунулась у цьому питанні, але це тільки початок масштабних процесів змін. Про це перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова сказала під час відкриття проекту міжнародної технічної допомоги «Пілотна програма OpenOwnership».

«За останні кілька років Україна здійснила значний прорив в питаннях відкритості. Ми досягли значного рівня транспарентності, зокрема, шляхом запровадження системи електронних закупівель, відкриття публічних реєстрів та баз даних», - зазначила Олена Сукманова.

За її словами, ще п’ять років тому ніхто навіть уявити не міг, що всі реєстри щодо володіння об’єктами нерухомого майна будуть відкриті. «Ми не могли уявити собі, що статки всіх представників держави, чиновників, народних депутатів будуть знаходитися у відкритій площині завдяки електронному декларуванню»,  - зазначила перший заступник Міністра юстиції.

Окрім того, як наголосила Олена Сукманова, Україна є одним із світових лідерів у процесі відкриття кінцевих бенефіціарних власників. У цьому контексті, вона наголосила на важливості «Пілотної програми OpenOwnership», яка покликана  забезпечити співробітництво у напрямку передачі даних про реальних власників компаній з  ЄДР до Глобального реєстру бенефіціарних власників, а також підготовку необхідної для цього законодавчої бази.

Олена Сукманова також висловила сподівання, що з 1 січня 2019 року запрацює оновлений Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань «Він надасть змогу здійснювати пошук за критерієм бенефіціарного володіння. Більш того, щоб простимулювати наповнення реєстру кінцевими власниками, Мін’юст вже прийняв наказ, який зазначає, що у разі реєстрації будь-яких змін у реєстрі, кожного разу компанія повинна підтвердити кінцевого бенефіціара. Ми плануємо, що за рік-півтора цей реєстр буде наповнений компаніями, які фактично здійснюють свою операційну діяльність», - наголосила перший заступник Міністра юстиції.

Олена Сукманова також додала, що Україна готова ділитися своїми напрацюваннями в цьому питанні, тому наша країна вийшла з ініціативою створити дискусійну платформу в рамках Східного Партнерства з метою обміну досвідом щодо відкриття бенефіціарних власників.

 

Фотоматеріали за  посиланням: https://minjust.gov.ua/galleries/vidkrittya-proektu-mijnarodnoi-tehnichnoi-dopomogi-pilotna-programa-openownership-kiiv-06-grudnya-2018-roku