01-03-201916:11

Олена Сукманова в Одесі дала старт проекту «Від мрії до дії», який спрямований на профілактику правопорушень серед неповнолітніх

Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова дала старт проекту «Від мрії до дії», в рамках якого Мін’юст поєднав реалізацію двох завдань Міжвідомчої ради з правосуддя для дітей – створення умов для виправлення неповнолітнього правопорушника та профілактики злочинності серед дітей. Під час робочої поїздки до Одеси Олена Сукманова взяла участь у низці заходів, спрямованих на профілактику правопорушень, до яких долучились діти, які перебувають у групі ризику (ті, що перебувають у контакті або у конфлікті із законом).

«Одним із ключових завдань Міністерства юстиції є захист прав дітей, зокрема впровадження ефективного правосуддя щодо неповнолітніх. Для цього ми прийняли рішення запустити проект, який би активізував роботу з профілактики правопорушень і який би об’єднав навколо цього всі профільні органи. Сьогодні в Одесі ми продемонстрували нові підходи у сфері профілактики, коли через різні активності ми намагалися показати дітям, наскільки різні варіанти розвитку подій їх очікують залежно від шляху, який вони оберуть для себе», – сказала Олена Сукманова. 

Так, діти, які перебувають у групі ризику, сьогодні взяли участь у правовій грі–монополії «Твій хід у майбутнє», у процесі якої ознайомилися зі своїми правами й обов’язками та вивчили, що від їхнього вибору залежить майбутнє. Також вони відвідали Atom Space – креативний простір для розвитку талановитої молоді під керівництвом менторів – досвідчених IT–спеціалістів. Тут підлітки мають можливість безкоштовно вивчати програмування, веб–дизайн, проектний менеджмент та розвивати гнучкі навички, що у майбутньому допоможуть у працевлаштуванні. Окрім того, діти відвідали Одеський слідчий ізолятор. 

«Я думаю, що найбільше підліткам запам’ятався саме ізолятор. Це місце – емоційно і енергетично не з приємних, тому будемо сподіватися, що цей візит спрацює як певний запобіжник на майбутнє і вони зроблять все, щоб туди ніколи не потрапляти», – сказала Олена Сукманова.

Окрім того, Олена Сукманова взяла участь у прес-конференції, присвяченій відкриттю щорічного правового конкурсу дитячих робіт «Кінофестиваль – Живе Кіно» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів Одеської області на тему «Стоп булінг». «Ми б дуже хотіли, щоб у цьому кінофестивалі взяли участь і діти з групи ризику. Переконана, що ми повинні використовувати найрізноманітніші інструменти, щоб донести до дітей та підлітків меседж про те, що булити – не круто. І кіно як інструмент – є одним із найдієвіших. Тим більше, що це кіно зніматимуть самі діти. Я думаю у них краще, ніж у нас, дорослих, вийде прокомунікувати зі своїми однолітками», – сказала Олена Сукманова.  

Водночас радник Міжвідомчої координаційної ради Соломія Старосольська наголосила на тому, що запуск проекту є фактично реалізацією ключових завдань Ради. «Протягом року з моменту створення Ради ми намагалися забезпечити найкращі умови для координації роботи усіх уповноважених органів на центральному рівні. Разом ми розробили Стратегію реформування правосуддя для дітей, підготували проект відповідного Закону, впровадили реалізацію пробаційних програм тощо», – сказала Соломія Старосольська.

За її словами, проаналізувавши діючі процедури та практики у сфері профілактики правопорушень серед дітей у регіонах, Рада побачила гостру необхідність реформування відповідних підходів на місцях, а також створення найкращих умов для координації відповідальних органів. «Для цього ми й даємо старт проекту і вже за шість місяців очікуємо отримати найкращий результат та зміну підходів у практичній реалізації правосуддя для дітей», – наголосила вона.