21-01-202210:05

Олена Висоцька: Продовжуємо українсько-німецький діалог у сфері виконання покарань

Українська делегація за участю заступниці Міністра юстиції України Олени Висоцької відвідала Німеччину, аби ознайомитися з функціонуванням пенітенціарних установ та системи пробації цієї країни.

На запрошення Міністерства юстиції землі Баден-Вюртемберг українська делегація відвідала в’язниці та ознайомилася з умовами утримання в них неповнолітніх, а також із програмами стосовно виправлення ув’язнених.

Крім того, разом із членами парламенту Німеччини обговорили досвід нормативного врегулювання різних видів покарань у Німеччині. Під час зустрічі з головою служби пробації українська делегація дізналась про особливості роботи пробації у Німеччині, взаємодію служби пробації з громадськими та релігійними організаціями.

У свою чергу, заступниця Міністра юстиції України Олена Висоцька розповіла німецьким колегам, що реформа системи виконання кримінальних покарань є одним із пріоритетних напрямів роботи українського Мін’юсту. Усі ключові напрями реформи були узагальнені у проєкті Стратегії реформування пенітенціарної системи. Серед них: створення умов для ресоціалізації та перевиховання засуджених, підвищення ролі пробаційного нагляду та альтернативних видів покарань, не пов’язаних із позбавленням волі, а також посилення захисту прав осіб, які відбувають покарання у місцях несвободи.